Nurçin Arlı

Nurçin Arlı

Nurçin'in Gözünden Yaşam

ATEŞİ YAKAN ELLERİN MAŞALARI

11 Ekim 2020 - 10:44

Vatan hainleri nice insanların canını aldı, nicelerinin canını yaktı. Doymadılar. Kahrolası nefisleri öldürmekten vazgeçmedi yıllardır.


Yedikleri kaba, bir hayvan deyip küçümsediğimiz canlar bile pislemez iken, insan sıfatı altına gizlenmiş bu yaratıklar bunu beceremedi. Yaktılar, yıktılar, şehit ettiler, kendileri de leş oldular ama durmadılar.

Şimdilerde de ormanlarımızı, ciğerlerimizi yakıyorlar. O bir ağacın bile yetişmesi yıllar alıyor, o bir ağaç bile biz canlılar için ne büyük işler yapıyor. O ormanların içinde, o ağaçların kovuklarında ne çok canlılar yaşıyor. Yazık, insanlara kıyanlar, hayvana ve bitkiye de el uzatıyor artık. Hiçbir canlıya yok saygıları. Çünkü vicdanları ve merhametleri yok olmuş bu yaratıkların. Yıllarca eziyet ettiler aynı vatan toprağında yaşadıkları, aynı bayrak altında soluklandıkları, aynı dine inandıkları insanlara. Kendileri de bu saçma uğurda canından, evinden, barkından, sevdiklerinden oldu. Değdi mi gerçekten? Beraberce, kardeşçe yaşamak varken, aynı yolun yolcuları olarak dış etmenlere karşı birlik olmak varken, neden? Bu dünya kimlere kaldı ki bize de kalsın? Geleceğimiz için bu çabamız elbette. Gelecek izin verilirse zaten hepimiz için gelecek. Vatan toprağının bir santimini bile sırf para ve rant uğruna peşkeş çekmek ne kadar doğru? Bu topraklar atalarımızdan miras kaldı evet ama bizlere emanet. Bir sonraki nesile aktarmak bizim milli görevimiz. Emanete ihanet hangi kitapta yazıyor? 

Bir yakan ve bu acımasızlıkları yapan eller var, bir de bu ellerin sahipleri. Her konuda muhalefet olmak için fırsat kollayanlara sözüm.

Kesilen veya yakılan değil yeri değiştirilen ağaçlar için günlerce ülkeyi huzursuz edip diğer ülkelere kötüleyenler nerede? Sözde insan hakları savunucuları, hayvan hakları savunucuları neredesiniz? Hatay'da yanan ağaç, bitki değil mi? Hatay'da canları tehlikede olanlar insan ve hayvan değil mi? Deve kuşu misali işinize geldiği gibisiniz. (Deve kuşuna “uç” demişler, “ben deveyim” demiş. O zaman “koş” demişler, “ben kuşum” demiş.) 

Biz Türküz. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Yıkılmadık ve yıkılmayacağız. Siz hainlik yapıp kazandım sanırsınız, biz Allah'a sığınıp kazanırız. Aramızdaki fark inanç...

YORUMLAR

  • 0 Yorum