DİTİB ve TDV iş birliğiyle yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında eyalet ve bölge merkezleri ile bağlı cami derneklerinde kurban bağış standlarıkurularak bağışçılar vekâletle orgnizasyon hakkında bilgilendiriliyor ve bağışları kabul ediliyor.

“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla yürütülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun tanıtımının ve bağış standının kurulduğu Köln DİTİB Merkez Camii’nde Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, kurban bağışında bulundu.

‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ Almanya'da başladı

Başkonsolos Kaya’nın adına verdiği kurban vekaletini kabul eden organizasyon görevlisi Nihat Özkan, teşekkürlerini ileterek bağış makbuzunu kendilerine takdim etti.

Başkonsolos Kaya, “Önümüzdeki Kurban Bayramı dolayısıyla DİTİB, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürüttüğü ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ stantlarının açılışına katıldık, bağışımızı yaptık” dedi. Bu bağışlarla hayırseverlerin iyilik elinin ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onlara bayram sevinci yaşatılmasından mutluluk duyacaklarını ifade eden Kaya, bu vesileyle Kurban Bayramı‘nın tüm İslam alemi için hayırlara vesile olması dileğinde bulundu. 

DİTİB Genel Başkan Dr. Muharrem Kuzey de, kurban bağışında bulunarak, “DİTİB ve TDV iş birliğinde bu yıl Ramazan ayı içerisinde hayırseverlerin emanetlerini binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırıldığını, geçen yıl da Almanya’dan emanet edilen 145 bin hisse kurbanın deprem bölgeleri başta olmak üzere gönül coğrafyamızda milyonlarca aileye umut olmanın ve onların dualarında yer bulmanın mutluluğunu yaşadık” dedi.

DİTİB’de miniklerle masal keyfi DİTİB’de miniklerle masal keyfi

Kurban bedeli 125 Euro

“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla yürütülen vekalet yoluyla kurban kesim çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Kuzey, bu yıl kurban kesim bedellerinin 125 Euro olarak belirlendiğini ifade etti.

Kuzey, “Bağış yapmak isteyenler, bağış standlarımızdan veya www.ditib.de adresi üzerinden online olarak kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi, Almanya genelindeki DİTİB derneklerimizin din görevlilerine makbuz mukabili bağışlarını verebilirler. Ayrıca bağışçılarımız kurban çalışmalarımız hakkında merak ettikleri hususları da görevlilerimize sorup öğrenebilirler. Önceki yıllarda cami derneklerimizde kurduğumuz bağış stantlarına bağışçılarımız çok büyük ilgi göstermişti. Bu yıl da DİTİB'in büyük bir teveccüh göreceğine inanıyoruz. Biz de bu güvene layık olmaya gayret ediyor, bağışçılarımızın emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” diye konuştu.

Kuzey ayrıca, banka havale işlemlerinin 12 Haziran tarihine, DİTİB cami görevlilerine makbuz mukabili, bağış işlemlerinin ise 18 Haziran tarihine kadar devam edeceğini kaydetti.

Genel Başkan Kuzey, kurban organizasyonuna desteklerinden ötürü Başkonsolos Kaya’ya teşekkür etti.