Şuurdan mı şiire ulaşılır? Şiirden mi şuura ulaşılır? Ya da her ikisi de mümkün müdür? Yani hem şuurdan şiire, hem de şiirden şuura mı ulaşılır?
Bundan önceki iki yazımı okuyanların da bildiği üzere Tekasür, Maun ve Kevser Sureleri üzerine 3 köşe yazısı boyunca bir tefekkür gerçekleştiriyorum. Bu çerçevede iki yazımı yazdım ve Tekasür ile Maun...
Tekasür, Maun ve Kevser Sureleri üzerine bir tefekkür gerçekleştireceğimi bu serinin ilkinde belirtmiştim.
Tekasür, Maun ve Kevser Sureleri üzerine bir tefekkür. Evet, 3 ayrı yazı halinde 3 sureyi tefekkür edeceğim
“Nehirler ve şiirler. İkisi de akar. Nehirler denize. Şiirler nereye akar? Gönüllere, gönüllere. Ne denizler dolar. Ne gönüller. Bir de şairler var. Dertli bülbüller. Çaydır gıdası. Yârdir sevdası.”
Bugün bu satırları 10 Muharrem 1446 Hicri ve 16 Temmuz 2024 Miladi takvim gününde yazıyorum.
Şiir esasında bir iç döküştür. İçimizdekileri dışarıya döküştür. Şiir yazmasam ve içimi dökmesem çatlayacağım “Elhamdülillah şiir yazarak ve haykırarak rahatlıyorum.”
Ateistlerde mantığın m'si, adaletin a'sı yok. Kainat ve Dünya, sonsuz uyum ve bütünlük, hayattaki kendi içindeki tutarlılık hiç mi hiç dikkatlerini çekmiyor. Ateistlerde aklın a'sı, vicdanın v'si yo...
Söze doğrudan acı gerçeği ve çok net gerçeği açıklamakla başlayalım. Futbolda çok zor gol atan, çok kolay gol yiyen bir Milli Takımımız var. Bu ana karakteristik devam ettiği müddetçe biz daha çok üz...
Son şiir kitabımın adı “Umudun Şiir Sesi.” “Şiirde umut ya da şiirle umut.” Hangisi doğru.
Bu bağlantı sizi https://www.haberinsaati.com dışındaki bir siteye yönlendiriyor.