İzmir’de Güzelbahçe Gece Pazarı’nda gerçekleştirilecek ilk Rize Günleri tanıtım etkinliğinde Rize’nin kültürel değerlerinin yanı sıra turizm potansiyeli tanıtılacak, yöresel lezzetleri ve doğal ürünleri görücüye çıkacak. Hamsi ikramının da yapılacağı ve 5 gün sürecek etkinliklerde Karadenizli sanatçılar Hülya Polat, Recebim, Yusuf Saral, Ceyhun Şişmanoğlu, İhsan Aydın ve Grup Kuzey Rüzgarı sahne alacak.

Etkinlik kapsamında 3 Mart Pazar günü saat 13.00’da protokolün katılımı ile hamsi ikramı gerçekleştirilecek etkinliklerde Rize her yönüyle tanıtılacak.

HEYET ANKARA’DA

Ege Bölgesi Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Topaloğlu beraberinde Süleyman Okumuş ve Mehmet Ölçer ile birlikte Ankara Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Başkanı Muammer Bostan ve RİDEF Onursal Başkanı Dr. Süleyman Basa’yı ziyaret etti.

Ege Bölgesi Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Topaloğlu İzmir’de ilk kez düzenleyecekleri Rize Günleri’nde kenti her yönüyle tanıtacaklarını belirterek tüm hemşerilerini davet etti.