Tevfik KARA /  SİEGEN / LORSCH

ANNE tarafından Trabzonlu  olan Thalia Sauer isimli 13 yaşındaki yüzücüye rekor dayanmıyor. Şu ana kadar 52'si altın, 14'ü gümüş ve 10'da bronz olmak üzere toplam 76 madalya ve 3 kupa alan Thalia Sauer aldığı başarı sertifikasının sayısını ise bilmiyor.

Lise 8. sınıfa devam eden Thalia'nın annesi Nesrin Çavuşoğlu Sauer: „Biz zaten sporcu bir aileden geliyoruz. Babam yıllarca futbolculuk, hakemlik ve antrenörlük yaptı. Keza amcalarımda öyle.  Kızım daha anaokulu döneminden itibaren yüzmeyi çok seviyordu. 8 yaşında onu DJK-SSG Bensheim yüzme kulübüne kaydettirdikten sonra antrenörleri ondaki yeteneği keşfettiler. Daha sonra madalyalar, kupalar ve başarı sertifikaları gelmeye başladı“ dedi.

Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı

TÜRKİYE'DEN GELECEK TEKLİFE AÇIK

13 yaşındaki madalya avcısı Thalia Sauer: „Türkçe konuşmakta zorlanıyorum. Ama Türkiye'den gelecek olan milli takım teklifine sıcak bakarım. Aslında ben yüzmeyi madalya almak için yapmıyorum. Sadece spor olarak gördüğüm ve yüzmeyi sevdiğim için yapıyorum. Haliye severek yüzdüğüm için de başarı otomatikman geliyor“ dedi.

Thalia Sauer, en son Siegen'de yapılan yaş gruplarında Almanya şampiyonasında birinci oldu.

Yüzme1-2-3-4-5-6