UEYM Yönetim Kurulu Genel Merkezde toplandı UEYM Yönetim Kurulu Genel Merkezde toplandı

TUTAP tarafından Türkiye'nin  yurt içinde ve yurt dışında hak ettiği düzeyde tanıtılmasını sağlamak üzere başlatılan önemli projelerden biri olan “Kültür ve Turizm Elçileri Projesi” kapsamında Türkçe dili  ve Türkiye tarihi, kültürel ve manevi değerlerinin tanıtımına katkılarından dolayı TUTAP tarafından Ruhr Veliler Birliği Eş Başkanı Doktor Ali Sak’a “Türkiye'nin Kültür ve Turizm Elçisi Beratı” verilmesi uygun görüldü.

 TUTAP Almanya Başkanı İlhan Kılıç tarafından, Almanya’nın Essen şehrinde yapılan törende Türkiye'nin Kültür ve Turizm Elçisi Beratlarını Ruhr Veliler Birliği Eş Başkanı Doktor Ali Sak’a takdim etti.

 Ruhr Veliler Birliği Eş Başkanı Doktor Ali Sak törende, ‘’Türkiye Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) tarafından verilen “Türkiye’nin Kültür ve Turizm Elçisi” beratını Almanya Başkanı değerli İlhan Kılıç tarafından teslim aldım.

Gerek Ruhr Veliler Birliği gerekse Türk Veli Dernekleri Federasyonu nezdinde yapmış olduğumuz kültürel tanıtım çalışmaları vesilesiyle bana verilen bu ödüle layık gören İlhan Kılıç ve TUTAP genel başkanı Fikret YILDIZ beye teşekkür ederim.

Bu bağlamda dernek içindeki gönüllü çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum’’dedi.

Whatsapp Görsel 2024 01 15 Saat 12.48.08 78B48861

Whatsapp Görsel 2024 01 15 Saat 12.48.07 34447B90