Abdülkadir KARA / OELDE

BİELEFELD yakınlarındaki Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneği, Türkçe dersleri kayıt dönemi ve  21 Şubat Uluslararası  Ana dili  günü dolayısıyla aynı günde üç etkinlik birden düzenledi. 

Türkçe öğretmeni  Şenol Yıldız,  dernek başkanı Meryem Kırım ve yönetim kurulu üyelerinin birlikte organize ettikleri programın başlangıcında üyeler, veliler ve eğitimciler kahvaltıda bir araya geldiler.

Kahvaltının ardından gerçekleşen eğitim ile ilgili sunumlarda ilk olarak T.C. Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Ayşe Nazlı Söylet, „Türkçe derslerinin önemi ve okullardaki Türkçe derslerinde kayıt dönemi „ hakkında katılımcılara bilgi verdi. Eğitim Ataşesi yaptığı konuşmasında, Türk toplumunun düzenlediği programlara katılmaktan mutlu olduğunu belirterek, Konsolosluk olarak, Türkçe dilimize büyük önem veriyoruz  dedi. 

KİMLER KATILDI

Programa birçok Eğitimci, İş İnsanı ve Dernek yetkililerinin de katılması, organize heyetini bir hayli memnun etti. Emekli Öğretmen Recep Erdem, Türkçe Öğretmeni Hakan Yüksel, Teknik ve Fizik Öğretmeni Mustafa Ünlütürk, Sosyal Pedagog Muzaffer İbik, Hakem Eğitmeni İlhan Erdem, Folklor Eğitmenleri Sibel Yıldız, Birten Şenel, DİTİB Oelde Mevlana Camii Din Görevlisi Nihat Bozacı, Camii Derneği Başkanı ve İş İnsanı Mesut Karakaya, İş İnsanları Adnan Derviş, Metin Arif ve Gülhan Ünlütürk de, bu güzel organizeden dolayı, mutluluklarını dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

10 YUMURTA KAÇ ÖĞRETMEN EDER

Diğer uzman konuk Emekli Öğretmen, Eğitimci-Yazar Türker Durak, sunumunda, „Bir Öğretmenin Yaşam Öyküsü“ adlı kitabından ilginç öyküler okuyararak, katılımcıları bazen duygulandırdı, bazen aile içi sağlıklı iletişim hakkında düşünmeye sevketti. Özellikle „10 yumurta kaç öğretmen eder?“ adlı yaşanmış hikaye hayli ilgi gördü. 

MERYEM KIRIM TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’dan üç dilde Ramazan Bayramı mesajı Almanya Başbakanı Olaf Scholz’dan üç dilde Ramazan Bayramı mesajı

Programın 2. Bölümünde ise Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneğinin genel kurul toplantısı yapıldı. Yapılan genel kurul sonucunda mevcut başkan Meryem Kırım tekrar güven tazeledi.  Meryem Kırım'ın 4. kez başkan seçildiği yeni yönetim kurulu;  Musa Basancı,  Gülten Yıldız,  Nagihan Yayla, Emine Cin, Nezire Erdem, Birten Şenel'den oluştu.

Kirim3

Kirim1Kirim2