BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı. BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği heyeti, Kıbrıs’a gerçekleştirdiği resmi temaslarının son gününde KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’unda yer aldığı görüşmede; TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak, TİMBİR Danışma Kurulu ve Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği Başkanı Veysel Cıncık, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü (BHA) Muhammet Kaçar hazır bulundu.

Görüşmede Dr. Basa, TİMBİR’in kuruluşu, Türkiye ve 25 ülkede sürdürülen projeler ve faaliyetler ile Türk toplumuna ilişkin dezenformasyonun önlenmesine dair yürütülen çalışmaları anlattı, KKTC’nin her daim yanında olduklarını vurguladı.

Dr. Basa, Kıbrıs’ın haklı davasının Türkiye ve Dünya kamuoyuna duyurulmasında TİMBİR olarak sorumluluk üstlenmeye hazır olduklarını belirtti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da heyete ziyaretleri için teşekkür etti.

Öte yandan TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Danışma Kurulu üyesi,
KKTC Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Gökhan Güler’e üyelik belgesini sundu.