Türkiye'deki Sağlık Turizmi ve İstanbul'da son teknoloji cihazlarla donatılmış hastaneleri ve uluslararası geçerli diplomaları olan kendi alanlarında en iyi olan doktorlarla işbirliği içinde ve dünyaca bilinen markalar ile çalışan dünya standartlarında hizmet veren Risus Clinic'in çalışmalarının konuşulduğu programda klinik yöneticisi Menekşe Karataş,Gazeteci İsmail Karakaş'ın sorularını yanıtladı.

Risus Clinic,dünyada uygulanan en güncel tedavileri en ekonomik paketler halinde sunuyor

Risus Clinic Kimdir ve danışanlar neden Risus Clinic’i seçmeli?

Biz İstanbul’da Sağlık Bakanlığı’ndan yetki belgesi olan en iyi sağlık turizmi şirketlerinden biriyiz. Dünyanın dört bir yanından gelen hastalarımız için en doğru, en kaliteli ve en uygun fiyatlı sağlık hizmeti sunmaktayız.

Önceliğimiz hasta memnuniyetidir,bu sebeple gelen hastalarımızın tedavileri sürecinde kendi istek ve arzuları doğrultusunda, kendilerini daha iyi hissetmeleri için  özenli ve uzman ekip üyelerimiz, büyük bir duyarlılık, profesyonellik, empati ve özveri ile çalışmaktadır.

Risus Clinic; son teknoloji cihazlarla donatılmış hastaneler ve uluslararası geçerli diplomaları olan kendi alanlarında en iyi olan doktorlar ile iş birliği içinde ve dünyaca bilinen markalar ile çalışan dünya standartlarında bir kliniktir. Gelişmiş teknoloji kullanılarak dünyada uygulanan en güncel tedavileri en ekonomik paketler halinde sunmaktadır.

Türkiye'de tıbbi hizmetlerin maliyeti, Avrupa ve ABD'ye göre %30-%40 daha düşük maliyetli olmasına rağmen en yüksek hizmet kalitesini almanız mümkündür.

Risus Clinic olarak farklı özelliklerdeki çeşitli hastaneler, cerrahlar ve tıbbi personel ile anlaşmalarımız olduğu için uzun bekleme listelerinde beklemeden, özel anlaşmalarımız sayesinde kolaylıkla ödeyebileceğiniz fiyatlara en iyi tıbbi tedavileri sunabilmekteyiz.

Misyonumuz tüm hastalarımızın güvenle isteklerine ve sorularına profesyonel bir yanıt arayabilecekleri, kalite yönetim sisteminden sapmadan, hasta memnuniyetini sürekli en üst düzeye çıkarmaktır.

Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Risus Clinic olarak, hasta memnuniyetini ön planda tutarak etik kurallar dahilinde, son teknoloji teçhizat ile donatılmış hastanelerde kişiye özel tedavi imkânı sunabilmekteyiz. 8 dalda sağlık tedavi hizmeti vermekteyiz;

Sunduğumuz tedaviler;

Diş Tedavisi

Göz tedavisi

Yüz ve vücut estetik Cerrahisi

Ortopedi Cerrahisi

Kardiyoloji

Saç Ekimi

Tüp Bebek tedavisi

Obezite tedavisi

Kişiye özel diğer talepler için geniş ve tecrübeli sağlık ağımız dahilinde sunulabilen diğer tedaviler

Hastalarımıza tedavi suresince konaklama ve ulaşım dahil tam hizmet paketleri önerilerinde bulunuyoruz.

Ayrıca paketlerimizin içinde;

Online muayene

Fiziksel muayene

Röntgen / MRI gibi gerekli görüntülemeler

Ameliyat öncesi yapılması gereken tüm tahliller

Hastanın kullanması gereken ilaçlar,

Korse, kol değneği, gözlük gibi hastanın operasyon sonrası kullanması zorunlu olan giysiler ve araçları

Gerekli ise Özel hemşire, Fizik terapisti

Tercüman / Gelen her hastamız için kendi ile aynı dili konuşan bir medikal asistan atanmaktadır.

Konaklama için hastalarımızın istekleri doğrultusunda farklı sınıflarda ve farklı lokasyonlarda oteller ayarlayabiliyoruz.

Hastalarımız İstanbul'da kaldıkları süre boyunca rahat bir şekilde sadece iyileşmelerine odaklanabilirler, çünkü hiçbir şey düşünmek veya organize etmek zorunda kalmazlar.

Bir tatil veya iş seyahatiyle kolayca birleştirilebilir.

Hastalarımız bizim misafirimizdir ve uluslararası hizmet ekibimizin her bir üyesi, tedavi öncesinde, tedavi sırasında ve hatta iyileşme sürecinde takip, destek ve rehberlik sağlayarak konuklarımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacaktır.

Plastic Surgery – Yüz ve vücut estetik Cerrahisi

Yüz ve vücut Estetik cerrahisi kişinin dış görünüşünü kendi talep ve istekleri doğrultusunda değiştirmek amacı ile yapılan işlemlerdir. Risus Clinic kişinin kendisini daha mutlu ve daha özgüvenli hissederek çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Yaptığımız işlemler;

Yüz Estetiğinde;

Facelift – Yüz germe operasyonu

Rinoplasti – Burun düzeltme operasyonu

Blepharoplasty - Göz kapağı (alt ve üst) düzeltme operasyonu

Fox Eyes – Kaş kaldırma operasyonu

Jawline – Çene ve Elmacık Kemiği düzeltme operasyonu

Otheoplasty – Kepçe kulak düzeltme operasyonu

Rhinoplasty - burun estetiği

Risus Clinic ‘de en çok tercih edilen cerrahi operasyonlardan biri olan burun estetik operasyonu / Rinoplasti ile nefes alma problemleri giderilebilmekte; burun küçültülebilmekte, büyütülebilmekte, kemer alınabilmekte, burun ucu kaldırabilmekte, burun daraltılabilmekte veya inceltilmekte, burun delikleri küçültülebilmektedir.

Breast Agumentation / Breast Lifting /Breast reduction 

Meme Estetiği

Meme bir kadına kadınlığını hissettiren en önemli organlarından biri olduğu gibi giydiği kıyafeti daha iyi taşıyabilmesini sağlayan ve dolayısı ile kendine özgüvenini artıran en önemli uzuvlarından biridir. Risus Clinic ‘de yapılan estetik operasyonu ile büyültme, küçültme, sarkıksa dikleştirme, iki meme arasında asimetri varsa düzeltebilme olanakları mevcuttur.

Liposuction /yağ alma işlemi

Liposuction / Yağ alma operasyonu bir zayıflama yöntemi değil, Risus Clinic ‘de vücuttaki istenmeyen bölgesel yağ birikimlerini kanüller ve vakum yardımı ile alma işlemidir. Genel sağlık durumu ve derinin yapısı bu operasyonun uygulanabilmesi için önemlidir.

Tummy tuck / karın germe estetiği

Aşırı kilo kaybı ve doğum sonrası karın bölgesinde oluşan derinin gevşeme ve sarkmasının düzeltilmesi için yapılan operasyondur. Risus Clinic hastanın vücut yapısına göre liposuction/ yağ alama operasyonu; 270derece (ön karın) veya 360derece (tüm çevre) olacak şeklinde uygulanmaktadır.

Yağ fazlalıkları da çıkarılarak düz ve gergin bir karın ve kavisli bir bel çevresi görünümü kazandırılır.

Mommy Makeover - Annelik estetiği

Çocuk sahibi olan kadınların, veya çok hızlı bir şekilde kilo vermiş olan kişilerin vücutlarını yeniden şekillendirme ve geri toplamayan derilerini toparlamak için uygulanan kombine bir operasyondur.

Kadınların gebelik sürecinde ortaya çıkan hormonlarına bağlı olarak vücut yapısında değişiklikler olmaktadır. Tüm bu değişikliklerin tek bir ameliyat ile düzeltilmesine yönelik yapılan kombine ameliyatlar annelik estetiği veya Mommy makeover olarak adlandırılmaktadır.

Annelik estetiği operasyonu; meme küçültme ve meme implatı yerleştirilerek meme büyütme, memede emzirme sonucunda oluşan sarkmaların toparlanması, karın bölgesindeki hızlı kilo vermeye bağlı olarak oluşan derideki sarkmalarının toparlanması, gerekli ise Vajinaplasty ve duruma göre kol ve bacak germe işlemlerinin tamamıdır.

Her hastanın vücut yapısına ve genel sağlık durumuna göre uygulanması gereken operasyonlar farklılıklar göstermektedir. Hangi operasyonların uygulanacağı Risus Clinic ‘deki uzaman hekimlerin yaptıkları fiziksel muayeneler sonucunda kararlaştırılır.

Blepharoplasty - göz kapağı estetiği

Genetik faktör, yaş alma, yerçekimi, numaralı gözlük kullanımı etkileri ile üst göz kapaklarında düşüklük, alt göz kapaklarında torbalanma kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve uykulu görünmesine neden olur. Bu nedenleri ortadan kaldırabilmek, alt kapaklardaki torbalanmaya neden olan yağ dokularının alınması, kas dokusunun çıkarılması, üst göz kapaklarındaki sarkmış derinin alınması için yapılan operasyondur. Risus Clinic ‘de yapılan bu operasyon kişiye dinç ve genç bakışlar kazandırır.

İstenilen ya da gerekli görülmesi durumunda daha çekici bir görüntüye sahip olmak için Fox Eye / Kaş kaldırma operasyonu da ilave edilebilir.

Fox Eye / Kaş kaldırma işlemi saç içinde yapılan küçük bir kesi ile kaşların dış-uç 1/3 kısmından kaldırılmasıdır.

Dental Treatment - Diş tedavisi

Yüz ve gülüş tasarımında artık sadece kişinin dişlerine odaklanmıyoruz, Yüzün alt 1/3 ‘lük bölümü çok önemli bir alandır, kullandığımız yeni nesil teknolojiler sayesinde diş hekimliğinin dünya standartları düzeyinde kişinin yüz, çene yapısı, basma şekli ve diş etlerine uygun, Risus Clinic ‘de altın orana göre özel gülüş tasarımlarını uygulamaktayız.

Dental Implant treatment – Diş implant tedavisi

İmplant, Kişinin genetik faktörleri, yaşa bağlı olarak oluşan kemik kaybı nedeni ile dişin düşmesi ya da geçirdiği kaza sonucu yitirilmiş dişlerin tamamlanabilmesi için diş kemiğine vida yardımı ile yerleştirilen yapay diş köküdür.

Risus Clinic ‘de implantın uzun ömürlü olabilmesi için seçilen implantın kalitesi, kemik yoğunluğu uygunluğuna göre belirlenen implantın ebadı ve işçilik önem arz etmektedir. Kemik eksikliği görülmesi durumunda kemik grefti ilave edilmesi gerekebilir.

Sadece yüksek kalitede Avrupa menşeili, uluslararası geçerli pasaporta sahip ürünleri kullanarak, ekibimizde bulunan sertifika sahibi uzman cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. İmplant işlemi 2 aşamalıdır, ilk seyahatte implantların yerleştirilmesi için 3-4 gün kalmanız yeterli olacaktır, implantın kemiğe uyumlu bir şeklide kaynayabilmesi, üstüne zirkon kronların yüklenebilmesi için 3/4 ay beklendikten sonra 2. seyahatin yapılması gerekmektedir.

Hollywood Smile / Gülüş tasarımı

Dişleri kötü olan kişiler gülerken veya konuşurken elleri ile ağızlarını kapatma eğilimindedir. Risus Clinic ‘de gülüş tasarımı kişinin özgüvenli bir şekilde konuşabilmesi ve gülebilmesi için dişlere uygulanan kaplama işlemine denir.

Gülüş tasarımı kişinin yüz ve çene yapısına ve altın orana göre tasarlanmaktadır. Dişler kesilerek Zirkon, Emax veya metal zemin üzerine porselen ile yapılan kronlar kullanılarak kaplama yapılır. Kişiye özeldir ve dişe uygulanan en yaygın kozmetik işlemdir.

Hair transplant /Saç ekimi 

Saç ekimi genetik faktörler veya ilaç kullanımına bağlı olarak dökülen saçların yerine sağlıklı olan köklerin taşınması ile yapılan mikro cerrahi bir işlemdir. Tamamen kişinin talebi doğrultusunda özel olarak planlanır ve uygulanır. Genellikle ense bölgesinde dökülmeye dirençli saç kökleri toplanarak seyrelmiş veya dökülmüş kısımlarına açılan kanallara yerleştirilir. Risus Clinic ‘de amaç saç ekimi işlemi belli olmayacak doğallıkta ve kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırmaktır.

Birçok klinikte sadece uzmanlar tarafından yapılan işlem Risus Clinic ‘de uzman doktor eşliğinde uzman bir kadro ile uygulanmaktadır.

İşlem öncesinde kişinin sağlıklı ve uygun olduğundan emin olmak için gerekli kan tahlilleri ve EKG yapılır.

Ayrıca saç ekimi esnasında uygulanacak PRP işleminde de kullanılmak üzere kan alımı da yapılır. Uygulanan PRP işlemi saçların daha hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olmaktadır.

Saç ekiminin yapılmasının ertesi günü ilk yıkama yine bizim uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır ve hastanın kendisinin nasıl yapacağı anlatılmaktadır. Ilk 10 günü çok önemlidir, dolayısı ile hastalarımız ile sürekli irtibat halinde kalmaya devam etmekteyiz.

Saçın gelişimini gözlemlemek için ekim yapıldıktan sonra, 1 yıl boyunca aralıklarla fotoğraf isteyerek takip etmekteyiz.

Eye Surgery – Göz operasyonları

Genetik faktörler, geçirilen sağlık sorunları veya yaşlanmaya bağlı olarak oluşan görme kayıplarını düzeltmek için yapılan operasyonlardır.

Risus Clinic olarak uluslararası sertifikaları ve başarıları bulunan uzman doktorlarımız tarafından Türkiye’nin en iyi hastanelerinde uygulanmaktadır.

LASIK / Lazer tedavisi

Gelişen teknoloji ile miyop (uzak görmede zorlanma), hipermetrop (yakın görmede zorlanma), astigmat (görüntüde bulanıklaşma) gibi görme kusurlarını lazer ile düzeltme yöntemidir. Bu işlem kişiye özel olup detaylı muayene ve tetkikler sonucunda kişinin göz yapısına uygun olarak gerçekleştirilir.

Risus Clinic ‘de aynı gün içinde gerekli tetkikler yapılır, hasta gözünün uygunluğu doğrulandıktan sonra işleme alınabilir, ertesi günde yapılacak kontrolden sonra kendi ülkesine dönebilir. Hastamızın operasyon sonrasında 5 hafta uzman doktorlarımızın verdiği damlaları kullanması gerekmektedir.

IOL / Trifocal lens - Akıllı lens tedavisi

Göz içinde bulunan doğal lenslerin bozulması nedeni ile oluşan görme kayıplarını tedavi amacı ile yapılan bir uygulamadır, doğal lenslerin yapay lensler ile değiştirilmesi işlemidir.

Sadece yüksek kalitede Amerika ve Avrupa menşeili, uluslararası geçerliliği olan ürünleri kullanarak, ekibimizde bulunan sertifika sahibi uzman cerrahlar tarafından uygulanmaktadır.

Özellikle 45 yaş üzeri oluşan görme kayıplarının tedavisi için uygulanan bir işlemdir.

Son teknoloji ekipman ve ürünler kullanılarak yapılan bu işlem yakın, orta ve uzak mesafede mükemmel görüş sağlar.

Risus Clinic ‘de kullanılan lenslerin kalitesi ve uygulayan doktorların tecrübeleri sonuçlar için çok önemlidir.

Cataract surgery – Katarakt tedavisi

Gözde katarakt doğal göz merceğinin zamanla şeffaflığını yitirerek görme bozukluğuna neden olmasıdır.

Genellikle 40 yaş üzerinde görülen bu görme bozukluğu doğal lensin yapay lens ile değiştirilmesi ile tedavi edilir. Hastanın talebine göre monofokal veya trifokal lens kullanılabilir.

Risus Clinic ‘de kullanılan lenslerin kalitesi ve uygulayan doktorların tecrübeleri ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Cardiovascular Surgery / Kardiyoloji

Angiography - Anjiyo (Koroner Anjiyografi)

Anjiyo (anjiyografi), röntgen gibi görüntüleme tekniklerini kullanarak vücuttaki damarların durumu ve kan akışını görselleştirmek için kullanılan bir uygulamadır. Risus Clinic ‘de Uzman doktor kanın damarlarda nasıl dolaştığını görür ve buna yönelik bir tedavi yöntemi belirler.

Hastanın durumunu etkilemeyen ameliyat denilemeyecek bir uygulamadır. Kalp krizi, kalp spazmı, kolesterol gibi sağlık problemlerinin tespiti balon veya stent takılarak anında yapılabilecek işlemler sonucunda hayat kurtarıcı bir operasyon olabilir.

Çoğu zaman stent yerleştirme işlemi balon anjiyosu ile kombine uygulanan bir işlemdir.

Stent, koroner arter damarı desteklemek için bir iskelet gibi davranan küçük metal bir tüptür. Stent in özellikleri ve ebadı hastanın klinik durumuna göre değişkenlik gösterir.

Genel olarak bilinen ham maddesi paslanmaz çelik olan kalıcı stentlerin yanında bazı durumlarda “Eriyen Stentler” de kullanılabilir.

Eriyen stent, tasarım olarak ilaçlı metal stentlere çok benzemekte olup ham maddesi PLLA denilen bir polimerdir. Kalp damar hastalığını tedavi edebilecek dayanıklılıkta tasarlanmış olan bu stentler üzerinde ihtiva ettikleri ilaç sayesinde, damar yüzeyindeki darlık oluşturan plakların damarı yeniden daraltmasını önler ve damar açılıp sağlıklı hale geldikten sonra, 2-3 yıl içinde biyolojik olarak tamamen kaybolur.

Özellikler genç hastalara ve metal alerjisi olan hastalara önerilir.

Orthopedics surgery – Ortopedi Operasyonları

Yaş, sağlık nedenleri ya da travmalar nedenleri ile yıpranmış olan omurilik, kalça veya basenlerdeki doğal eklemlerin yapayları ile değiştirilmesi için yapılan operasyonlardır.

Günümüzde gelişmiş sağlık teknolojileri yaşam kalitesini artırmayı mümkün kılmıştır.

Risus Clinic olarak anlaşmalı olduğumuz doktorlarımız ve güncel teknoloji ile donatılmış hastanelerde, bekleme sırası olmadan en kısa sürede “Skolyoz tedavisi”, “Diz protez” ve “Kalça protez” işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Skolyoz tedavisi – scoliosis treatment 

Skolyoz, omurganın 10 dereceden fazla eğrilip, röntgende S veya C şeklinde bir görünüm almasıdır. Fiziksel muayenede uzman doktor röntgen çekerek kişiyi muayene eder ve skolyozu teşhis eder. Fazla eğriler akciğerleri etkileyebilir, bu yüzden ona yönelik tedavi yöntemi uygulanması gerekmektedir. Skolyoz bulunduğu bölgelere göre adlandırılır.

Skolyoz eğrilikleri majör ve minör eğrilik olarak ikiye ayrılır.

Majör yani 45 dereceden fazla eğriliği olan kişiler, sırt ve bacak ağrılarının şiddetlenmesi, solunum güçlüğü gibi sorunları olan hastaların tedavisi için ameliyat önerilir.

Skolyoz ameliyatı kişiden kişiye farklılık gösterir. Hastanın durumu ve genel sağlık durumu göz önünde bulundurularak hangi tedavinin yapılacağı Risus Clinic ‘deki yetkin hekimler tarafından planlanmaktadır.

Knee Replacement - Diz Protezi tedavisi ve Hip Replacement – Kalça protezi 

Dizlerdeki ve Kalçadaki kıkırdak dokuda; yaşa, kazalara, enfeksiyonlara, travmalara, romatizmal hastalıklara bağlı olarak oluşan deformasyonları düzeltmek amacı ile yapılan operasyonlardır.

Halk arasında kireçlenme olarak tanımlanmaktadır. tıp literatüründeki adı osteoartrit olarak bilinmektedir.

Kıkırdağın aşınmasının yarattığı ağrı, yürüme zorluğu gibi sorunlarda uygulanan; fizik tedavi, eklem içi enjeksiyon, PRP, kök hücre gibi diğer tedavilere yanıt vermeyen hastalarda protez işlemi uygulanabilir.

Risus Clinic'de dizde ve kalçada, hastanın genel sağlığı izin verdiği sürece iki taraflı protez operasyonunun tek operasyonda yapılması mümkündür, özellikle genç hastalarda önerilir.

Bariatric Surgery - Bariatrik Cerrahi / Obezite tedavisi

Aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları, hormonal etkiler, hareketsiz yaşam biçimi, genetik nedenler sebebiyle ortaya çıkan, kişinin sağlığını bozacak ölçüde vücutta aşırı derecede yağ dokusunun birikmesine Obezite denir.

Tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır; metabolik hastalıklar, Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, Koah, eklem ağrıları, kısırlık gibi birçok sağlık sorunlarına neden olabilir.

Obezite ya da başka ismi ile Bariatrik Cerrahisi bu durumları ortadan tamamen kaldırabilir ya da kontrol edilebilir bir hale gelmesini sağlayabilir. Vücut kitle indeksi 33 ve üzeri olan hastalara uygulanabilir.

Risus Clinic ‘de hangi tedavi yönteminin uygulanacağı kişinin vücut kitle indeksi, obeziteye eşlik eden hastalıkları, yeme alışkanlıkları, cinsiyet, kilo, yaş dikkate alınarak planlanmaktadır.

Sleeve gastrectomy - Sleeve Gastrektomi (SG) / Tüp mide operasyonu 

En çok uygulanan cerrahi tedavilerdendir, Sleeve Gastroktomi ya da bilinen diğer ismi Tüp mide operasyonu midenin ortalama 3/4 ünün alınarak, gastrik bir tüp mide bırakan operasyondur. Mide kapasitesini azaltarak 1 yıl içinde yaklaşık %60-80 kilo kaybı beklenir.

Bu önemli kilo kaybı, obezite ile ilişkili birçok sağlık problemlerinin iyileşmesine yol açabilir. Basit ve daha güvenilir bir operasyondur.

Mide kapasitesini azaltır. Midenin, açlığı uyaran hormonları olan bölümünü ortadan kaldırır.

Bu operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken husus tüp midede Çikolata, dondurma ve Milkshake gibi yumuşak besinler emilebilir ve arzu edilen kilo kaybını yavaşlatabilir.

Gastric By-pass – Gastrik By-pass

Gastrik By-Pass (R-YGB) Morbid obezite ameliyatıdır. Obeziteye eşlik eden birçok sağlık problemlerinin tedavisi için tercih edilen bir operasyondur.

Mide yaklaşık 30-50 cc kalacak şekilde küçültüldükten sonra, ince bağırsakların bir kısmı da bypass edilerek çıkarılır ve yeni küçük mide ile ince bağırsaklar birbirine bağlanır. Bu işlemle yüksek kalorili besinler, karbonhidratlar ve çikolata gibi besinlerin emilimini engeller.

Risus Clinic ‘de ameliyat olması planlanan hastaların fiziksel tetkiklerin yanı sıra endokrinoloji ve psikiyatri uzmanları tarafından da kontrolleri yapılmaktadır.

Laparoskopik Gastrik By-Pass (R-YGB) cerrahisi etkin ve kalıcı kilo kaybı sağlayabilir.

Gastrik By-Pass cerrahisi gerektiğinde geri dönüştürülebilmektedir.

İkiz geçit yöntemi (Transit Bipartisyon)  

Risus Clinic ‘de özellikle Tip 2 diyabet tedavisi amacıyla uygulanan bir operasyondur. Şeker hastalığına neden olan hormonlarını uyarmak için Tüp mide ameliyatından sonra midenin alt kısmında uygulanan işlemdir.

Ameliyatın ilk kısmı tüp mide operasyonudur, ikinci kısmı ince bağırsak ile kalın bağırsağın kesiştiği noktanın direkt olarak mideye bağlanmasıdır. Bu operasyonun amacı gıda alımının sindirimine, vitamin, mineral ve diğer besinlerin emilimine yardımcı olacak hormonların salgılanmasını artırmaktır.

Tüp Mide operasyonundan farklı olarak, bağırsak çalışma sistemi de iyileştirerek, sindirim problemlerini önleyen bir tedavi yöntemidir.

Bu operasyon için hastaların BMI (vücut kitle indeksi) 30 ve üzeri olmalı ve insülin üretme yetenekleri yeteri oranda olmalıdır. İnsülin düzeyi sıfır olan hastalar için uygun değildir.

Hem kilo verme , hem de diyabet onarımı için oldukça etkili bir uygulamadır.

Geri döndürülebilir ve revize edilebilir bir prosedürdür.

IVF (in vitro fertilizasyon) - TÜP bebek tedavisi

Sebebi tam olarak belirlenemeyen kısırlıklar, ileri yaş, erkeklerde sperm sayısının azlığı veya kalitesinin düşüklüğü, kadınlarda enfeksiyon ve tüplerdeki tıkanıklıklar, obezite gibi metabolik rahatsızlıklar yüzünden çocuk sahibi olamayan çiftlere çocuk sahibi olabilme imkanı sunan bir tedavidir.

Yapay döllenme tekniğidir.Kadın ve Erkek üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında bir araya getirilmesi, döllenmiş yumurtalardan en iyi kalitede olanlarının seçilerek ana rahmine yerleştirilmesi işlemidir.

Tedavi sürecinin iyi yönetilmesi, uygulamanın yapıldığı hastane ve laboratuvar şartları ve tabi ki Risus Clinic ‘deki uzman doktorlarımızın tecrübesi iyi sonuç alabilmek için çok etkilidir.

Bize geleceğe dair firmanızın veya sizin vizyonunuzdan bahseder misiniz?

İstanbul uzman, yetenekli doktor ve cerrahları, modern hastaneleri ve ekonomik maliyetleri nedeniyle Tıp/sağlık turizmi açısından dünyanın en popüler şehirlerinden birisidir.

Risus Clinic olarak bizim vizyonumuz da uluslararası hastalarımıza, sektörde uygun fiyatlarla, kişiye özel, yaptığımızın işlemlerin arkasında durarak, güvenilir ve yenilikçi bir hizmet sunmak, çalıştığımız en iyi doktorlar ve en donanımlı hastaneler ile birlikte Türkiye’deki medikal turizmi şirketlerinin en iyisi olmaktır.

Son olarak izleyicilere neler söylemek istersiniz?

Bir firmanın Sağlık turizmi yapabilmesi için Turizm bakanlığından alınması gereken TURSAB belgesi ve Sağlık bakanlığından alınması gereken Sağlık Turizmi Yetki belgesini almış olması gerekmektedir.

Hastalarımızın görüştüğü kliniklerde bu belgelerin olduğundan emin olmalarını, ayrıca hastalarımızın kullanılacak malzeme kalitesi, ilgili sağlık turizmi firmasının iş disiplinini ve hasta konforuna verdiği önceliği çeşitli kaynaklardan araştırmasını önemle öneririz.