Yaklaşık 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve SanatçıSuat Sancar tarafından kurulan Londra Türk Sanat Müziği Korosu 'nun başkanlıĝında, bünyesine baĝlı, Birmingham ve Manchester TSM Koroları tarihi konserlere hazırlanıyor.Şef Suat Sancar yönetiminde titizlikle hazırlanan koroların konserlerinin ilki 27 Nisan Cumartesi akşamı Birmingham 'da Birmingham Türk Sanat Muziği Korosu konseriyle başlayacak.

2024 yılı Kültür Yolu Festivalleri başlıyor 2024 yılı Kültür Yolu Festivalleri başlıyor


Ardından İngiltere tarihinde ilk defa üç büyük şehrin Londra, Birmingham ve Manchester Türk Sanat Muziĝi Koroları 4 Mayıs Cumartesi akşamı,Londra Southgate St Andrew's Kilisesinde Korolar ortak konserini verecek.Bu konsere Konuk Rumelili Sanatçı Fahri Nur Bulgaristan'dan gelerek katılacak.
Konserler serisinin sonuncusu ise 19 Mayıs Pazar Akşamı Manchester 'da Manchester Türk Sanat Muziği Korosunun konseri olacak. Bu konserin gelirinin bir kısmı NWTCA 'ya North West Turkish Community Association (Türk Derneğì) bağışlanacak.


Programların medya sponsorluğunu Turkish Press News UK 'in yapacağı konserlerin online biletleri sanatseverlere arz olundu.Bu tarihi konserlerin biletlerini müzikseverler [email protected]  adresinden temin edebilirler.


İngiltere'de Kültür ve Sanat Elçiliği yapan,İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tarafından taltif ve teşekkür ile onurlandırılan sanatçı Suat Sancar yaptığı açıklamada şunları ifade etti:''Kültür ve sanatımızın İngiltere'de yaşatılıp, yaygınlaştırılması adına, yaklaşık 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren Londra TSM Koromuz; bir çok başarılı konsere imza atmıştır. Bünyemize bağlı Birmingham ve Manchester korolarımızla birlikte artık çok daha büyük bir aileyiz.Avrupa ülkelerinde dahi üç büyük şehirde birbirine baĝlı bu şekilde faaliyet gösteren korolar birliği yok;bu anlamda ayrıca gururluyuz.Bu vesile ile hazırlandığımız tarihi konserlere özverili çalışmaları için başta değerli yönetim kadrosu arkadaşlarımıza ve tüm koristlerime teşekkür ederim ve şimdiden hepsine ayrı ayrı başarılar dilerim. 
Tüm sanatsever, müzikseverleride bu konserlerimizde görmekten, bizden sonraki gelecek nesillere hatıra bırakacaĝımız tarihi dakikaları hep birlikte yaşamaktan memnun olacağımızı da ifade ederim.Ayrıca bizlere desteklerini esirgemeyen ve yakın zamanda kamuoyuna tanıtacağımız sponsor firmalara bir kez daha ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.''