Birlik Korosu ve Nazlı Öksüz’den unutulmaz anneler günü konseri Birlik Korosu ve Nazlı Öksüz’den unutulmaz anneler günü konseri

Hückelhoven DİTİB Merkez Camii’nde geleneksel olarak gerçekleştirilen iftar programında çocuklarla Nasrettin Hoca, Hacivat - Karagöz gösterisi, ödüllü bilgi yarışması ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Programa DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Hückelhoven Merkez Camii Dernek Başkanı Adem Onur, Eyalet Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri ile çevre cami dernek başkanları ile cami derneğinde kurslara devam eden öğrenciler ve veliler katıldı.

DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Adem Onur, çocuklara yönelik yaptıkları iftar programlarını geleneksel hale getirdiklerini belirterek, “Bu iftar sofraları ve düzenlenen etkinliklerle manevi, kültürel ve dini değerlerimizi buradaki nesillere, yavrularımıza aktarma fırsatı buluyoruz. Hedefimiz farkındalık oluşturmak, bilinçlendirmek, bunu yarınlara taşımak ve özellikle de bu mabetler etrafında çocuklarımızı bilinçlendirmektir“ dedi. 

Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş ise öğrencilerle birlikte iftar yapmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, programı düzenleyenlere teşekkür etti.

Minikler, Hacivat ve Karagöz gösterisiyle eğlenceli vakit geçirdi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua ile açılan oruçların ardından, öğrencilere çeşitli ikramların yapılmasıyla program sona erdi.

Hückelhoven Iftar 5Hückelhoven Iftar 1