İnsanı merkeze alan belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini her kesime ulaştıran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatları ile kadınların el emeği ile hazırladıkları el emeği göz nuru ürünlerin satışının yapılacağı Hayme Ana Çarşısı’nın, tarihi Harput Mahallesi'nde açılışı gerçekleştirildi. 
 

8252Fbe5 Fb2D 4C9E 93Eb Af49D10026Cd


Açılışa; AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Yurtbaşı Belediye Başkanı Nihat Doğan, AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, KADEM Elazığ İl Temsilcisi Yeliz Polat, kamu kurumlarının yöneticileri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI BİLGİNOĞLU; “BÖYLE ÖNEMLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”


Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın insanı merkeze alan projelerinin sürdüğünü dile getiren Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu; “Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın Elazığ için vizyon projeler ortaya koyduğunu bütün insanlarımız biliyor. Sayın Başkanımız en çok kıymetli hemşehrilerimize, kadınlarımıza, gençlerimize yönelik gerçekleştirilen projelere önem veriyor. Bu projelerden birini bugün hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Harput’ta kadınlarımız, el emekleri ile yaptığı güzel ürünleri pazarlayıp ev ekonomilerine katkı sunabilecek. Bu kapsamda Harput’ta Hayme Ana Çarşımızı açmış bulunmaktayız.
 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne ilk aday  Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne ilk aday Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu

Elazığ Belediyemizin projesi olan Hayme Ana Kadın Kooperatifimizin ortaya koyduğu çalışmalarla bu girişimi gerçekleştiriyoruz.  Buradaki stantlarımızda KADEM, İHH gibi STK’larımızın gerçekleştireceği satışların gelirlerini, Filistin’deki kardeşlerimize yardım amaçlı göndereceğiz. Böyle güzel ve önemli bir projeyi geleneksel hale getirip hayata geçiriyoruz.” dedi.


MİLLETVEKİLİ PROF. DR. KELEŞ; “KADINLARIMIZIN EV EKONOMİSİNE KATKI SUNMALARI GAYET GÜZEL VE ÖNEMLİ”


AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş de; “Bu tür organizasyonların, kadınlarımızın ekonomiye olan katkısı açısından son derece önemli olduğunu biliyorum. Kadınlarımızın hem şehrimiz ekonomisine hem de ev ekonomisine katkı sunmaları gayet güzel ve önemli. Projeyi hayata geçirenlere teşekkür ediyor, destekliyoruz.” diye konuştu.

6969De32 D7Ec 4Cef Ba56 5162Dd2Be4Ea

Editör: Haber Merkezi