858 cami derneği, 60 binden fazla aktif gönüllüsü, yüz binlerce üyesi ile 2024 yılında kuruluşunun 40. yılının kutlanacağı, aynı zamanda 40. kuruluş yıl dönümünü yansıtan yeni logo tasarımı tamamlandı.

2024 yılına özel logoda DİTİB’nin bu yılki kuruluş yılını ağaç halkalarından ilham alınarak beyaz zemin üzerine kuruluş yıl dönümünü hatırlatan altın renginde 40 rakamı ile tasarlandı.

40. kuruluş yıl dönümüne özgü tasarlandı

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, yaptığı açıklamada “DİTİB Federal Birliğimizin 40 yıllık bir maziyi geride bırakmış olmasının sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Bu özel anı 40. Yıl dönümümüze özgü bir logo tasarladık.“ dedi.

2024 yılında gerek organizasyonlarda, gerek yazışma ve davetiyelerde 40’ıncı yılı içeren yeni logoyu kullanacaklarını ifade eden Kuzey, 2024 yılı DİTİB’in 40'ıncı kuruluş yıl dönümü olduğunu söyledi. 

40 yıllık tarihi simgeliyor

1984 yılından bu yana güçlü bir çınara dönüşen DİTİB Federal Birliği‘nin 40 yıllık tarihini simgelediğine vurgu yapan Kuzey şunları kaydetti: “Ağaç halkalarından ilham alan logomuz, kuruluşundan bu yana güçlü bir çınara dönüşen DİTİB Federal Birliği‘nin 40 yıllık tarihini simgeliyor. Bu çınarın kökleri zaman içinde sağlamlaştı; biriktirdiğimiz deneyimler, birlikte geçirdiğimiz yıllar ve inancımız bu kökleri besledi. Bu kökler, bizlere dik durmayı ve geleceğe güvenle bakmayı öğretti. Zaman içerisinde bu çınarın dalları genişledi, yaşamlara dokunarak insanlara daha fazla fayda sağladı. Logomuzdaki her ağaç halkası, DİTİB'in on yıllık bir dönemini temsil etmektedir. Bu halkaların birleşimi, kuruluşumuzun büyümesini ve gelişmesini yansıtmaktadır. Aynı zamanda bu halkalar, topluluğumuzu, derneklerimizi ve birliğimizi simgelemektedir.”

İnsanlara ve topluma her daim faydalı olma misyonunu yansıtıyor

DİTİB’in 40’ıncı kuruluş yıl dönümü logosunun altın rengi, ışık ve enerji kaynağımız olan güneşi temsil ettiğini de sözlerine ekleyen Kuzey, “Dini bir kuruluş olarak DİTİB'in, insanlara ve topluma her daim faydalı olma misyonunu yansıtmaktadır. 858 cami derneğimize, günde 60.000'den fazla aktif gönüllümüze, yüzbinlerce üyemize ve bunu mümkün kılan herkese teşekkür ederiz. Birlikte nice yıllara.” ifadelerini kullandı.

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, DİTİB’in 40. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle 2024 yılında bir çoketkinlik yapacaklarını belirtti.

I M G 3381