Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu'na hükümeti kurma görevini verdi"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, UBP’nin genel başkanlığına seçilen Faiz Sucuoğlu’nu kabul ederek hükümeti kurma görevini verdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu'na hükümeti kurma görevini verdi"
Editör: Haberin Saati
01 Kasım 2021 - 18:04

Cumhurbaşkanı Tatar; Faiz Sucuoğlu’nun, UBP’nin genel başkanı seçildiğini, Ersan Saner’in istifasının ardından çeşitli istişarelerde bulunduğunu dile getirdi. Bütün parti başkanları ve bağımsız milletvekilleriyle görüştüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, kendi görev ve yetkileri çerçevesinde yapılan istişarelerde kimsenin, şu anki parlamentonun bu yapısıyla hükümet kurulabileceği yönünde bir talebi olmadığını söyledi. Daha önceki açıklamalarında, UBP Kurultayı’nı kazanana hükümeti kurma görevi vereceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, görevi Faiz Sucuoğlu’na tevdi etti. 
Cumhurbaşkanı Tatar;
“Temennimiz, bir hükümetin kurulmasıdır. Sonuç olarak önümüzde bir bütçe, pandemi ve ekonomik sıkıntılar vardır. Erken seçim de bir alternatiftir. UBP, parlamentodaki en büyük, mecliste en fazla milletvekili olan partidir. Şu anda Sayın Sucuoğlu da yapacağı görüşmelerle durumu değerlendirecektir. Mevcut hükümet, yeni hükümet kurulana kadar devam edecektir. Ülke hükümetsiz kalamaz.”
Ülkenin istikrara kavuşması için önümüzdeki sürecin nasıl yönetileceğine dair, hem milletvekilleri hem parti yetkilileri ile değerlendirme yapılması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; UBP’nin, kurultayı kendine yakışır bir şekilde tamamladığını söyleyerek Faiz Sucuoğlu’nu tebrik etti ve bu sonucun hayırlara vesile olmasını diledi.   

SUCUOĞLU
UBP Genel Başkanlığı’na seçilen Faiz Sucuoğlu da kabulde yaptığı açıklamada; 
“Ulusal Birlik Partisi’ne yakışan demokratik ve coşkulu bir kurultayın sonunda, üyelerimizin kararı ile birinci turda Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığı’na seçildim. Bu görevi aldığım için teşekkür ederim. Bakan arkadaşlarımızla bir değerlendirme yapacağız. Söylediğiniz gibi ülke şu anda pandemi nedeniyle ciddi bir ekonomik kriz içindedir. Bizim için önemli olan önce halkımızın ve ülkemizin menfaatidir. Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum