Tevfik KARA / LÜDENSCHEİD (TR Haber)

Ocak 1984'te Leopold Kostal'da işbaşı yapan Ayşe Akdeniz: „Hey gidi günler hey. Daha dün gibi hatırlıyorum işe başladığım ilk günü. Heyecandan sabaha kadar uyuyamamıştım. Leopold Kostal'ın anlamı benim için çok büyük. Burada işe başladıktan sonra evlendim. İş, güç ve evsahibi oldum bu işin sayesinde. Önce dört evlat annesi oldum şimdi ise beş torunum var. Ve 40 yılı aynı işletmede tamamladım. Elbette ki emeğimin karşılığını aldım ama bunda işyerimizin payı büyük“ dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Aynı işletmede 40 yıl çalışan ilk Türk kadını olan Ayşe Akdeniz için Leopold Kostal isimli işletmede tören yapıldı. Törene Kostal adına; Andreas Stoss, Stefan Danielzik, Fabian Bauhoff, Manuel Bunge, Holger Haue ve Genel Müdür Kai Knickmann katıldılar. Tüm şefleri ve çalışma arkadaşları Ayşe Akdeniz'i tebrik ettiler.

AİLESİZ OLMAZ

Maerkischer Kreis bölgesinin en büyük işletmeleri arasında bulunan Leopold Kostal'daki 40. yıl törenine Ayşe Akdeniz'in yerel siyasetçi olan ağabeyi Ali Akdeniz, eşi Veli Akdeniz ve çocukları da katılarak onun sevincine ortak oldular. 

ÖDÜL OLARAK NELER VERİLDİ

Ayşe Akdeniz'e 40. yıl dolayısıyla bir maaş ikramiye, iki haftalık tatil bileti, altın iğne ve Ticaret Odası tarafından sertifika verildi.

KOSTAL NASIL BİR FİRMA

UEYM’den Yaşlılar yurduna bayram ziyareti UEYM’den Yaşlılar yurduna bayram ziyareti

Leopold Kostal'ın dünya çapında 20 ayrı ülkede 46 işletmesi ve toplam 19 bin çalışanı var. Lüdenscheid'deki işletmede yaklaşık 1200 kişi çalışıyor.

AYŞE HANIM DAHA NE KADAR ÇALIŞACAK

Leopold Kostal, Lüdenscheid'de bulunan işletmeyi küçültmeyi ve bu yüzden de çalışan sayısını azaltmayı düşünüyor. Ayşe Akdeniz'de bu çerçeve de bir yıl daha çalışmayı ve sonra da emekli olmayı planladığını söyledi.

EDİTÖRÜN NOTU: 

DİLE KOLAY TAM 40 SENE

Ülkemizde 25 sene çalıştıktan sonra EMEKLİ'sin. Emekli olduktan sonra ister 2. işi yap ister yan gel yat!.. Yani en verimli döneminde EMEKLİ oluyorsun!..

ŞÜKÜR yeni düzenleme  yapıldı ve emeklilik yaşı yükseltildi.

PEKİ ALMANYA'DA DURUM NASIL

Almanya'da erkekler için emeklilik yaşı 65. Kadınlar için ise 63. 

Ama siyasetçiler için bu yeterli olmadığı için 67 planlanıyor. Yani politikacılar  MEZAR'DA EMEKLİLİK istiyorlar.

Ayşe Akdeniz'i 40 yıllık sabrı ve emeğinden dolayı tebrik ediyor, hayırlı, huzurlu, sağlıklı  ve mutlu bir yaşam diliyoruz.  
Ayşe4
Ayşe2