Köln Gönüllüler Türk Halk Müziği Korosundan ''Bahar Konseri'' Köln Gönüllüler Türk Halk Müziği Korosundan ''Bahar Konseri''

Olcay KÖKSAL/gazetehamburg

Kurulmuş partilerin temsil etmediği birçok vatandaş için yeni bir politik seçenek sunan DAVA, milliyetçilik, anti-Müslüman ırkçılık ve anti-Semitizmle mücadele ederek, toplumsal eşitsizliklere ve önyargılara karşı duruyor.

Parti, yabancı kökenli bireylerin haklarını savunma misyonuyla birlikte, günlük yaşamlarında tam üye olarak kabul göremeyen insanların yaşadığı sorunlara vurgu yapıyor. Okullardaki dışlanma ve fırsat eşitsizliği gibi konularda da öne çıkan DAVA, çocuk ve yaşlılık yoksulluğu ile mücadele etmek ve ideolojisiz bir mülteci politikası talep etmek istiyor.

DAVA'nın geniş bir destekle kurulduğu ve önümüzdeki 2024 Avrupa Parlamentosu seçimlerinde iddialı adaylarla yer alacağı belirtiliyor.

Partinin başkanı M. Teyfik Özcan, siyasi yolculuklarının başlangıcında çeşitliliğe ve hoşgörüye olan bağlılıklarıyla Almanya'da adil bir gelecek için birlikte çalışma çağrısında bulundu.