TİMBİR-BHA ortak canlı yayınını gerçkleştirildi.

Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammet Kaçar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen TİMBİR-BHA ortak canlı yayınına; Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Oğuz Üçüncü, TİMBİR Danışma Kurulu Başkanı Veysel Cıncık,TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Semra Aman Akyürek, TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Nevser Tavğaç Eraslan, BHA İzmir Temsilcisi Tunç Erciyas, Kanal 34 Program Yapımcısı Duygu Atakan ve BHA Almanya Temsilcisi Erdal Altuntaş katıldı.

PKK sempatizanlarının bölücü örgüt tarafından düzenlenmiş olan Nevruz kutlaması sonrasında provokasyon amaçlı Türk gurbetçilere yönelik saldır ve tacizlerle Türk mahallelerinden konvoylar yaparak, terörist başı Abdullah Öcalan posterleri açarak provokasyon gerçekleştiğini belirten AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Oğuz Üçüncü, Belçika polisinin geç müdahalesi sonucu olayların büyüdüğüne dikkat çekti.

UEYM’nin konuğu Şehzade Orhan Osmanoğlu oldu UEYM’nin konuğu Şehzade Orhan Osmanoğlu oldu

Üçünücü, Almanya’dan Belçika’ya PKK sempatizanlarının otobüslerle gelmeye çalıştıklarını ancak sınırların kapatılması sonucu gelemediklerini aktardı.

Üçüncü, “Gençlerimizi sakinleştirmek için çaba sarf ettik ama ertesi gün PKK, yetkililerin izniyle yine gösteri yaptı. Gösterinin yapıldığı yere yakın bir noktadan geçen bir Türk genci saldırıya uğradı.” dedi.

Üçüncü konuşmasına ” Avrupa ateşle oynamanın cezasını çekiyor. Zira bu insanlara terör örgütü mensubu gözüyle bakmazsanız bir gün Avrupa’nın göbeğinde terörle mücadele etmek zorunda kalırsınız”  diye konuştu.

“Türk-Kürt arkadaşlar bir arada yaşıyoruz”

Belçika’da PKK’lıların gurbetçi Türklere yönelik saldırıları hakkında konuşan TİMBİR Almanya Temsilcisi Erdal Altuntaş, gerçekleşen son olayların  Avrupa medyasında Türk-Kürt çatışması olarak lanse ettirilmeye çalışıldığını belirtti. Altuntaş, “Biz Almanya’da otuz yıldır Türk-Kürt arkadaşlar bir arada yaşıyoruz. Türklerle Kürtlerin arasında böyle bir çatışma olmamasına rağmen malesef Alman medyası böyle bir algı oluşturmaya çalıyor” dedi.

Altuntaş, “PKK’nın neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde terör örgütü listesinde yer aldığını ancak Belçika’da Avrupa Parlamentosu önünde bir grup geliyorlar gösteri yapıyorlar. Hatta gösteri yapmakla kalmayıp bariyerleri kırıp, polislere saldırıyorlar. Aynı saldırıları başka bir terör örgütü yapmaya kalksa izin verirler mi? Burada Avrupa Birliği’nin çifte standart uyguladığını düşünüyorum” dedi.

Yerel seçimler konuşuldu

TİMBİR-BHA Ortak Canlı Yayınında yerel seçimlerin nabzı tutuldu. BHA Genel Müdürü Muhammet Kaçar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen canlı yayında; İstanbul’da Kanal 34’den Duygu Atakan konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Oğuz Üçüncü ile gündemi değerlendirdi.

Ortak canlı yayında ayrıca Hatay’dan Veysel Cıncık – TİMBİR Danışma Kurulu Başkanı, Balıkesir’den Semra Aman Akyürek – TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı, Edirne’den Nevser Tavğaç Eraslan – TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir’den Tunç Erciyas – BHA Temsilcisi – Son Mühür Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni katıldı, yerel seçim sürecindeki gelişmeler ele alındı.

PROĞRAMIN TAMAMI :