Eli kanlı terör örgütü PKK’nın bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla  İzmir Adliyesi’ne yönelik saldırısını erken fark ederek daha fazla can kaybının önüne geçen Fetih Sekin’in oğlu Burak Tolunay Sekin Galatasaray altyapısına transfer oldu.

Burak Tolunay Sekin, 2021 yılında yaptığı açıklamada, henüz yolun başında olduğunu bildiğini, çalışmalarını artırarak sürdüreceğini belirterek, “İlk hedefim genç yaşta Altay’da profesyonel olmak. Ondan sonra da Galatasaray’a transfer olmak istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Özel, Başkan Zeyrek ile Manisa’da kabir ziyaretleri yaptı CHP Genel Başkanı Özel, Başkan Zeyrek ile Manisa’da kabir ziyaretleri yaptı

Kariyerine İzmir Gücü Spor’da başladı

Burak Tolunay Sekin futbol kariyerine 2015’te İzmir Gücü Spor’da başladı. sonra Altay, İlkadımspor ve Bornovagücü Gençlik ve Spor’da da forma giyen 2006 doğumlu Burak Tolunay Sekin, bu sezon Altay 19 Yaş Altı Takımı ile Elit B Ligi’nde 7 maça çıktı.

Galatasaray altyapısına transfer olan santrfor Burak Tolunay Sekin, 14 Yaş Altı Elit Akademi Ligi’nden bu yana çıktığı 66 maçta 28 kez fileleri havalandırdı.