Nurçin Arlı

Nurçin Arlı

Nurçin'in Gözünden Yaşam

YASAKLAR DELİNMEK İÇİN DEĞİL YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN

14 Haziran 2020 - 08:40

İlla yasak mı olmalı?

Düşünmek için beyin verdi yaradan, az kullansak keşke. 
Korona kabusu bitmeyecek gibi. Bitmemesinin nedeniyse tabii ki düşüncesizlik ve boşvermişlik. Yeni normal hayata birçok ülke gibi bizler de geçtik. Üstüne basa basa "Yeni normal" diye defalarca söylendi. Tamamen eski yaşantımıza dönmek uzun bir süre boyunca, zor değil İMKÂNSİZ! Her şey bu kadar açık ve net iken neden anlamak istemeyenlerin sayısı bu kadar çok? Hem bu sayıca üstünlüğü olan düşüncesiz insanlar yüzünden, aylarca tedbiri elden bırakmayıp, hem kendisi hem de herkes için aylarca evde kalanlar da büyük tehlikede. Sadece düşüncesiz bir kişi bile yüzlerce insanı tehlikeye atıyor, hatta ölümüne neden oluyor. Değer mi? Çok mu zor gerçekten bu üç kural? Maske, sosyal mesafe ve hijyen... Bu tür hastalık olsun, afet veya felaket olsun hepsi yüce Allah'ın bizleri sınamak için verdiği imtihanı. Sabrederek ve dua ederek atlatacağız elbette bu zorlu süreci de. Yeter ki biraz daha sabır ile kurallara uyulsun. 
Bana bir şey olmaz diye düşünmek en büyük yanlış. Evet belki sana olmaz bir şey ama senin boşvermişliğin yüzünden bir veya daha çok insana çok şey olur. 
Yeni normal hayata alışalım ve hayati önem taşıyan üç kurala(maske, sosyal mesafe ve hijyen) uyalım. Hem kendi hayatımızı hem de çevremizdeki insanların hayatını koruyalım. Az kaldı, bizlere biraz sabır, çok büyük tedbir gerekli.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güzin Arslan
    1 ay önce
    Sonuna kadar katılıyorum kurallara uymak zorundayız sevdiklerimiz kendimiz için ve çevremiz için lütfen sağlık çalışanlarının çektiği sıkıntıları düşünsün herkez duyarlı olunsun lütfen