Nurçin Arlı

Nurçin Arlı

Nurçin'in Gözünden Yaşam

ÇOK ŞÜKÜR MÜSLÜMAN TÜRKLERİZ. ÖLÜRSEK ŞEHİT, KALIRSAK GAZİYİZ...

31 Mayıs 2020 - 12:39

Daha ömrünün baharında nice güzel canlar, yüreği katran karası, vicdansız, hain yaratıkların, korkak pusuları yüzünden yitip gittiler. Vatan dediler, namus dediler, bayrak dediler ve bile bile kendilerini feda ettiler. Yeter ki sağ olsun vatan, yeter ki o pis eller dokunmasın namusa, yeter ki göklere yakışan bayrağımız yerlere değmesin. Bu uğurda gitti yıllarca binlerce ana kuzusu. Gözleri hiçbir zaman kalmadı arkada. Çünkü ne kanları yerde kaldı ne de uğrunda canlarını feda ettikleri değerlerin yitip gitmesine izin verildi.
Adına şehit denildi. Sordular arda kalanlara "hakkınızı helâl eder misiniz şehidimize" diye. Helâl edilecek hakkımız mı var o gül kokan şehitlerimizin üzerinde? Asıl onlar helâl etsinler bizim için; ardında gözü yaşlı, yüreği yangın olan analara acıların en ağırını yaşattıkları için, onlar helâl etsin ardında daha doyamadığı hayat arkadaşlarını sevdiklerini boynu bükük bir başına bıraktıkları için, onlar helâl etsinler daha doya doya koklayıp öpedikleri hatta belki hiç göremedikleri masum evlatlarını yetim bıraktıkları için, işte onlar helâl etsinler ne yapsak da ödeyemeyeceğimiz haklarını bizlere. Bir tek yiten canın adı olmaz şehit, annesi olur şehit annesi, eşi olur şehit karısı/kocası, evlâdı olur şehit çocuğu. Bu öyle bir ünvandır ki ilk önce yakar da kavurur yürekleri sonraları büyük bir gurur bırakır ardından. Ama o yürekteki yangın ömür boyunca sönmez sadece ateşi harlı değil de ağır ağır yakar kavurur yüreği. Ta ki toprak olana kadar o yürek bu böyle devam eder. Şehitliğe erişmek ise her kula nasip olmaz. Peygamberimize komşu olan şehitlerimiz olsun şefaatçimiz. 
Peki bunca acıya sebep olan yüreksizler, o beş para etmez hainlerin kazancı ne olur? İki cihanda da o yaktıkları yüreklerin ateşi hayatlarının ortasında yanar ama bunu bilmezler elbet. Kahretsin yaradan onları, acıların en büyüğünü yaşasınlar ve Türk'ün hainlere özel olan gazabını en kısa sürede tatsınlar.
Bir ölür, bin diriliriz. Hainlerde ihanetin bitmeyeceği gibi biz Türk'lerde de ihanetin bedelini en ağır şekilde ödetenler bitmez çok şükür. Bu vatan bizim. Ne bizleri bölmeye ne de bitirmeye yetmez kimsenin gücü. 
Ne mutlu Türküm diyene ve gönül rahatlığı ile diyebilene...

YORUMLAR

  • 0 Yorum