Nurçin Arlı

Nurçin Arlı

Nurçin'in Gözünden Yaşam

AÇLIK DEĞİL GÖZÜ TOKLUK KAZANACAK

19 Nisan 2020 - 10:00

Dünyadaki açlığın nedeninin doyumsuzluk olduğu herkesçe bilinen bir gerçek.
Doymuyordu insanoğlu...
Hoşuna giden bir kıyafetin her rengini alırken, çocuğuna giydirmek için kendi kıyafetlerini küçülten annenin gözünden akan gözyaşının ıslaklığını hissetmedi.
Önüne gelen çeşit çeşit yiyeceği az bulup daha çok isterken, evine ekmek almak için ölümü göze alan babanın, evladına bir çikolata bile alamadığı için sızlayan burnundaki acısını hissetmedi.
Marka ayakkabı almak için binlerce lira harcarken, bir ayakkabıyı küçülse dahi yıllarca giyinmek zorunda kalan çocuğun, okuldaki arkadaşlarının bakışlarından dolayı hissettiği utancın ağırlığını taşımadı.
Bebeğini aç uyutan annelerin, annesine ilaç alamayan evladın, babasının gözünün içine bakan çocukların hakkı hepimizin cebinde.
Rızkı veren Allah'tır. Bize verdiği her nimetin, bolluğun bir kısmı, bir başkasının. Onun rızkının bizde ne işi var diyenler elbet olacaktır. O da bizim imtihanımızdır. Nasıl ki fakirlik imtihan ise zenginlik de imtihandır.
Doyun artık, doyun ki doyurun. Bir annenin gökyaşını silmek, bir babanın çaresizliğini gidermek, bir çocuğun yüzünü güldürmek çok zor değil.
Dünya malını, ahiret hayatı için harcamak hiç de küçümsenmeyecek büyük bir kazanım. Üstümüze düşeni hep beraber yapalım ve iki dünyada da kazanan biz olalım.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum