İlhan Kılıç

İlhan Kılıç

ORDAN BURDAN

YIL 2020 ELAZIĞ'DA BİR KAN IŞINLAMA CİHAZIMIZ BİLE YOK ?

10 Nisan 2020 - 17:56 - Güncelleme: 10 Nisan 2020 - 21:53

Yıl olmuş 2020 halen daha Elazığ'da kan ışınlama cihazı yok malesef...

Her konuda duyarlı ve yardımsever Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım bu konudada Elazığ'a hizmet edeceğine eminim...

Birde Elazığ'da Türkiye'nin hiç bir yerinde olmadığı kadar sivil toplum kuruluşu var sanırım.

Ama ne hikmetse biraz araştırmalarıma göre Elazığ'da bulunan sağlık ile ilgili hiç bir sivil toplum kuruluşuda bu konuda bakanlığa başvuru yapılmadığı yönünde  bir bilgi aldım.
Kaldı ki başvuru yapılsaydı şimdiye Kan Işınama Cihazı Elazığ'da olurdu.

Üniversite ve Devlet hastaneleri  bünyesinde bulunması gereken kan ışınlama cihazının Elazığ’da bulunmayışı Anemi hastalarını maddi manevi bir çok risk ile  karşı karşıya getiriyor.

Elazığ’da son zamanlarda Sağlık sektöründe bir çok yatırım yapılmasına rağmen özellikle Üniversite hastanesi ve Devlet hastaneleri  bünyesinde bulunması gereken kan ışınlama cihazının Elazığ’da bulunmayışından dolayı hastalar sağlık kurumlarına isyan ediyor.

Kan Işınlama cihazının Elazığ’ın hiçbir sağlık kurumunda bulunmadığını göz önüne alındığında ayda en az iki üç defa Elazığ’a en yakın Malatya’ya kan ışınlamak için gidiyor. Buda beraberinde Anemi hastalarına risk ,yakınlarına ise  büyük bir maddi külfet getiriyor.

Elazığ’da birçok Hastane var, fakülte var fakat bir kan ışınlama cihazı yok. Sayın yetkililere seslenmek istiyorum buradan, bir çok  anemi hastası var koskoca Elazığ’da bir kan ışınlama cihazı yok. Hani sağlık alanında devrim yapılmıştı. Bir kan ışınlama cihazımız bile yok.

Başta Elazığ Valimiz Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere Yetkililerden rica ediyorum bu ışınlama cihazını bir an önce Elazığ’a kazandırsınlar. Yoksa Anemi hastalarının bu dram hiç bitmeyecek.

sevgi ile kalın...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum