Reklam
Reklam

Şarkıcı Nihal Ateş''Kadın Olarak Bu Sektör De Çalışmanın Zorluklarını Sayarak Bitiremem''dedi

Ateş, Türk Halk Müziği'nin önde gelen isimlerinden biri olarak sektörde emin adımlar ile ilerliyor. Ateş, yeni çıkaracağı single için gün sayıyor.Nihal Ateş ile çok keyifli bir röportaj yaptık…

Editör: Haberin Saati
17 Ocak 2021 - 00:44 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 00:46
Reklam

-Nihal hanım merhabalar kendinizden biraz bahsedermisiniz?
Merhaba 1985 Tunceli/ovacık doğumluyum. Çok küçük yaş da iken İstanbul a göç etmek zorunda kaldık hayatımın büyük bir kısmı İstanbul da geçti. Müziğe de küçük yaş da başladım. Hem okul hem müziğe olan ilgim her geçen gün artıyordu zaten.

-Peki nasıl başladınız profesyonel bir eğitim aldınız mı ?
Ahmet Kaya’nın stüdyosun da işe başlayarak sektörü kısmen de olsa tanıdım. Eğitim almadım çünkü sesimi kullanabildiğime inanıyordum. Profesyonel olmayan müzik grupları ile birlikte sahne almaya başladım. Bir kaç sene çalıştıktan sonra gruptan ayrıldım artık tek başıma da sahne yapmaya karar verdim.

-Meşakkatli bir yol a girmişsiniz mutlaka zorlukları vardır. Hedefiniz de olmalıydı diye düşünüyorum ..nasıl bir hedefiniz vardı?
Olmaz olur mu kadın olarak bu sektör de çalışmanın zorluklarını sayarak bitiremem. Bu beni vazgeçiremedi tabi. Bu işi yapan her insanın vardır bir hedefi benim de vardı. Defalarca halk konserlerin de sahne aldım hedeflerime ulaştığımı düşünüyorum daha iyisini daha fazlasını da yapmak için ve daha fazla kitleye ulaşmak ve tanınmak için gayret ediyorum.

-Bu başarınızı en baştan destekleyen yanınızda olan, en önemlisi size inanan mutlaka bir kahramanınız vardır???
Var evet her daim yanımda olan en güvendiğim en çok bana inanan ailem…

-Su anda var mı herhangi bir çalışmanız ?
Evet var akustik çalışmalarım ve profesyonel çalışmalarım dijital ortamlarda yayınlanıyor..1 hafta önce söz ve müziği  Hilmi Şahballı ya ait Vıttırı Vızzık Adamlar adlı esere  çok eğlenceli keyifli bir klip yaptık amacımız insanların yüzünde az da olsa tebessüm oluşturmaktı. Biz çok keyif aldık eminim izleyicilerimiz de bizim ile aynı düşünceye sahip olurlar…Bu arada yine kendi tarzım da dinleyicilerimin beğenisine sunacağım tekli single çalışmamı ilerleyen günlerde yine bir çok ulusal TV kanalların da klipimizi yayınlatmayı düşünüyoruz.

-şimdiden hayırlı olsun bizlerde yakinen takip ediyoruz umarım istediğiniz başarıyı elde edersiniz
Teşekkür ederim.

-Pandami süresince işlerinize bu kadar yoğunluk vermek takdir e şayan. Umarım emeğinizin karşılığını fazlası ile alırsınız. Bu süreç de kimler yanınız da oldu?
Teşekkür ederim …başta yine ailem sonra sevdiğim birkaç dostlarım onlar sayesin de bu başarıyı elde ediyorum…

-son olarak okullarımıza ne söylemek istersiniz?
Öncelikle bana bu imkanı sunduğunuz için siz ve değerli ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Daha sağlıklı günlerde ve bol eğlenceli sahnelerde buluşmak üzere…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum