Reklam
Reklam

Londra'da  Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esti 

İngiltere'nin başkenti Londra'da, Türk bestekar ve ses sanatçısı Suat Sancar'ın kurucusu olduğu "Londra Türk Sanat Müziği Korosu" yaz konseri verdi.

Londra'da  Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esti 
Editör: Haberin Saati
12 Haziran 2022 - 11:33 - Güncelleme: 12 Haziran 2022 - 13:15

Londra'nın kuzeybatısındaki Hampstead'te dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan St. John at Hampstead Kilisesi'ndeki konser, Türk sanat müziği dinleyicilerinden tam not aldı.

Turkish Press News'in medya sponsorluğunu üstlendiği etkinlikte, Londra Türk Sanat Müziği Korosu repertuvarındaki besteleri dinleyenlerin beğenisine sundu.

Sunuculuğunu tiyatro sanatçısı Halis Berkay Beder'in yaptığı konserde, Türk piyanist Lara Melda da konuk sanatçı olarak yer aldı.

Londra'da yaşayan Türk müziği sanatçısı Suat Sancar, konserde yaptığı konuşmada, "Ekibimiz yoğun ve zahmetli bir çalışmanın ardından bu akşam yaklaşık 270 yıllık tarihi kilisede konser veriyor." ifadesini kullandı.

Gecenin sonunda Konserin sponsorluğunu yapan firmalara ve emeği geçenlere onur belgeleri takdim edildi.

Konser için İstanbul'dan gelen,
İstanbul Medya Yayın Grubu kanal34 Yönetim kurulu başkanı Adil Koçalan Sanatçı Suat Sancar'a başarılarından dolayı plaket takdim etti, Global Businnes menegement başkanı Nuri Bulgurcu'da bir konuşma yaptı.

Sancar, 2005'te kurduğu Londra Türk Sanat Müziği Korosu'nun, bu müziğin genç nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi.

Adana'da 1975 yılında doğan Sancar, 2004'ten bu yana İngiltere'de yaşıyor. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı mezunu Sancar, 2008'de Oxford şehrinde düzenlenen Müslüman Devletler Müzik Festivali'nde Türkiye'yi temsil etmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum