FOTOĞRAF BİR SANATTIR AŞIKTIR TUTKUDUR

İlhan Kılıç ile Pazar Sohbetleri serimizin bu haftadaki konuğu çektiği fotoğraflar ile Elazığ'ı Tüm Dünyaya tanıtan başarılı Fotoğraf sanatçısı Enver Hancı konuğumuz oldu.

FOTOĞRAF BİR SANATTIR AŞIKTIR TUTKUDUR
Editör: Haberin Saati
26 Nisan 2020 - 12:00

İlhan Kılıç : Sizi tanıyabilir miyiz? Enver Hancı Kimdir ?
Enver Hancı : 1978 Palu doğumluyum Palu kaymakamlığı köylere hizmet götürme birlik müdürlüğü görevini yürütmekteyim.
 
İlhan Kılıç : Fotoğraflara olan ilginiz ne zaman başladı?
Enver Hancı : Çocukluk yıllarımdan beri fotoğrafa ilgim vardı 2003 yılında amatör olarak başlayan fotoğraf tutkum ilerleyen yıllarda ilçemi ve ilimin tanıtımına sürükledi beni. Bu bağlamda çekmiş olduğum fotoğrafları ulusal basın aracılığı ile başta ülkemiz olamak üzere dünyanın bir çok ülkesinde Elazığ Palu da böyle bir yerin olduğunu gezilebileceğini veya ziyaret edilmeye değer bir eserin olduğunu iletmeye çalıştım
Fotoğraf benim için bir tutkudur bu tutkuyu da doya doya yaşıyorum sevdiğim bir işi aşığı olduğum memleketimde yaptığımdan sanattan çok tutkuya dönüştürüyor.
 
İlhan Kılıç : Peki, hangi alanda fotoğraf çekmekten daha çok hoşlanıyorsunuz?
Enver Hancı : Doğa ve tarih alanlarında çektiğim Fotoğraflar beni daha çok doyuruyor.
 
İlhan Kılıç : En çok Nerelerin fotoğraflarını çekmek isterdiniz?
Enver Hancı : Çekmek istediğim tüm fotoğraflara yakını çektim benim için en önemli ve anlamlı fotoğraf karesi içinde Elazığ sözcüğünün geçtiği andır. Yine bu yıl Palu da çekmiş olduğum baden çiçekleri fotoğrafım iki milyona yakın insana ulaştı bana geri dönüşlerde burası Japonya’mı diye soranların sayısı bayağı fazlası.
 
İlhan Kılıç : En çok etkilendiğiniz fotoğraf hangisi ?
Enver Hancı : En fazla deprem sonrasında çekilen fotoğraflardan etkilenmişimdir
 
İlhan Kılıç : Dünyaca ünlü Dergilerde fotoğraflarınız yayınlandı.Neler Hissediyorsunuz ?
Enver Hancı : Evet 2011 yılından beri tam 9 yıldır dünyaca ünlü dergi gazete ve internet sitelerinde onlarca fotoğrafım yayınlandı ülke dışından sosyal medya hesabımdan bana çok ulaşıpta bilgi alan oldu. Ülkemizdeki bir çok fotoğrafçı buraya gelerek çektiklerini sosyal medya hesaplarından yayınladılar bir çoğuda gelmek istiyor inşallah daha iyilerini çekerek insanları Elazığ’a yönlendirmeye devam edeceğiz.
 
Çekmiş olduğum fotoğrafları Anadolu Ajansı aracılığı ile ulusal ve uluslar arası basına ulaştırmış olsamda sosyal medyada iyi bir takipçi ve etkileşim hesabına sahip bulunmaktayım yayınlamış olduğum iyi bir fotoğrafı yaklaşık ulusal düzeyde yayın yapan onlarca sayfada milyonlarca insana ulaşıyor.
 
İlhan Kılıç : Son çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Enver Hancı : Hemen hemen bu yıl ilkbaharı bitirdik gibi görünüyor corona virüs nedeniyle planlarımızı tamamlayamadık inşallah önümüzdeki yıllarda doğuanadolu bölgemizde fotoğrafçılık yapan bir çok arkadaşımızı belli aralıklarla toplayıp ilimizde çalışmalar yapacağız.
 
İlhan Kılıç : Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?
Enver Hancı : İlimizde benden başka 5 veya 6 arkadaşımız Elazığ genelinde çekmiş oldukları fotoğraflarını sosyal medya hesabından yayınlayarak tanıtıma katkıda bulunuyorlar bu arkadaşlarımıza ilimizde yardımcı olursak ve katkıda bulunursak inanıyorum ki Elazığ’a gelen insan sayısında yükseliş olacaktır. Fotoğraf bir sanattır aşıktır tutkudur. bir video veya bir haber insanların zihninde yer etmezken bir fotoğraf karesi her zaman için aklın bir köşesinde kalacaktır ve inanınki o kareyi yaşayabilmek için yüzbinlerce insanın buraya gelmesine sebep olabilecek fotoğraf karelerinin Elâzığ’ımızda mevcut olduğu görülmektedir yeter ki biz birlik olalım. Ve sahip çıkalım.

Haberin Saati İnternet Gazetesi olarak bu güzel röportaj için Sayın Enver Hancı'ya çok teşekkür ederiz.Nice güzel Fotoğraflar çekmesi dilegiyle ....
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum