Reklam
Reklam

FHGC BAŞKANI ERDEM'DEN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

FHGC BAŞKANI ERDEM'DEN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Editör: Haberin Saati
21 Ekim 2021 - 13:58

Başkan Erdem: Kalemin yönü, doğruluktan ayrılmasın!
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti  (FHGC) Başkanı Semih Erdem, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Erdem; “Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın; sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlenmesinde ve güçlenmesinde etkin rol almaktadır. Basın meslek ilkelerine bağlı hareket eden ve keleminin yönünü doğruluktan ayırmayan bütün basın mensuplarının, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. 
FHGC Başkanı Semih Erdem, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Erdem, günün tarihçesi ile ilgili de kısa bir değerlendirme yaparak; “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü, ilk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin 21 Ekim 1860 tarihinde yayına başlamasına dayandırılarak kutlanmaya başlanmıştır” dedi. 
“BASIN MENSUPLARININ VERDİĞİ MÜCADELE TAKDİRİ HAK ETMEKTEDİR”
Basın mensuplarının özveri ile çalıştığını vurgulayan Başkan Erdem; “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi basındır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir.  Dünyanın her köşesinde haber alma ihtiyacını karşılayarak, toplumun doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen fedakârca çalışan basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir” diyerek basın mensuplarının zor koşullarda bile kamuyu bilgilendirme gayretinde olduğunu belirtti. 
“BASIN; AYDINLATICI VE YOL GÖSTERİCİDİR!”
Basının önemine de dikkat çeken Başkan Erdem; “Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın; sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlenmesinde ve güçlenmesinde etkin rol almaktadır” diyerek basın mensuplarının zorlu ve kutsal bir görev ifa ettiklerinin mesajını verdi.
BAŞKAN ERDEM, BASIN ŞEHİTLERİNİ DE UNUTMADI!
Bu anlamlı günde basın şehitlerini de rahmetle anan Başkan Erdem; “Bu vesileyle; kamu yararı gözeterek emek veren; uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışan, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Bu özel günde bu mesleği icra ederken basın şehidi olan meslektaşlarımızı rahmetle, sevgi ve özlemle anıyorum. Hayatta olanlara sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum