Reklam
Reklam

Duisburd'da Hayati İnanç söyleşisine yoğun ilgi

İlknur Durcan yaptığı organizasyonları ile birbirinden önemli isimleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Üstadı yazar Hayati İnanç’ı Duisburd’da ağırladı.

Duisburd'da Hayati İnanç söyleşisine yoğun ilgi
Editör: Haberin Saati
23 Mayıs 2022 - 20:20 - Güncelleme: 23 Mayıs 2022 - 20:28

‘Can Veren Pervaneler’ ve Anneler gününe özel söyleşisiyle sahne alan Hayati İnanç, divan edebiyatından günümüze uzanan keyifli bir sohbeti Duisburg’da yaşayan Türklerle paylaştı.

Mizahi anlatımı ile güldürürken düşündüren, keyifli sohbeti ile gönüllere dokunan Hukukçu, Araştırmacı ve Eğitimci Yazar Hayati İnanç, dilimiz ve divan edebiyatının güzelliklerini Duisburg’da yaşayan Türklerle paylaştı.
İki ayrı organizasyonla salonu hıncahınç dolduran kalabalığa hitap eden İnanç, divan edebiyatından beyitler okuyarak yaşama dair önemli nasihatlerde bulundu.

Anne ve babaların çocuklarını iyi yetiştirmeleri gerektiğini aktaran İnanç, iyi bir gelecek için iyi nesillerin yetişmesi gerektiğini söyledi.

Türk Divan edebiyatı başta olmak üzere birçok edebiyat türünden söz eden İnanç, verdiği örneklerle geçmiş ile günümüz arasında kıyaslamalarda bulundu. Türk edebiyatının seçkin şiirleri ve kıssadan hisse hikâyeler eşliğinde bir saati aşkın süren konuşma bütün izleyenleri mest etti.

Organizasyonu düzenleyen Başarılı İş Kadını İlknur Durcan,Başta Hayati İnanç olmak üzere Hacı Bayram Camii Dernek Başkanı Bahattin Turgut, Merve Tok, Hüseyin Yavaş, Hüseyin Atak, Bayram Gündoğan ,Muzaffer Gündoğan,Bahattin Turgut, Eren Canpolat, Ahmet Yöngül, Davut Çimen ve  Alperen Gösegül’e teşekkür etti.
Durcan ayrıca sponsorlarımız,DİTİB,AUTONET,ITIKAT,AMC ve BONBON CENTER’e , Etkinlik kapsamında stantlarıyla yanımızda olan değerli esnaflarımıza teşekkür ederim’’dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum