Doç. Dr. KANAT Elazığ'a veda etti

Elazığ’da Genel Cerrahi alanında birçok başarılı ameliyata imza atan, hastalar tarafından çok sevilen Doç. Dr. Burhan Hakan KANAT Elazığ’a veda etti.

Doç. Dr. KANAT Elazığ'a veda etti
Editör: Haberin Saati
26 Ekim 2020 - 22:57 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 23:00

2006 Yılında Elazığ a gelip, 2006-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim dalında ihtisas eğitimi gören KANAT, 2011 yılından bu yana Genel Cerrahi Anabilim dalında Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde görevyapıyordu.  2018 yılında ise Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim dalında hizmet vermeye başlayan Doç. Dr Burhan Hakan KANAT bu hafta itibariyle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesindeki görevinden ayrılıp, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde göreve başlayacak.

Yaptığı başarılı çalışmalar ve hastalara gösterdiği güleryüzlü yaklaşımı ile birçok vatandaşın gönlünde taht kuran KANAT, Elazığ ilinde sağlık hizmetlerinden sık sık faydalanan çevre illerden Bingöl başta olmak üzere Muş ve Tuncelili vatandaşların da gönlünde önemli bir yere sahipti. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan KANAT, Elazığlı vatandaşların Malatya`daki bir dostu, kardeşi ve fahri hemşehrisi olarak her zaman hizmetlerinde olacağını söylerken, tüm Elazığ halkından helallik istediğini sözlerine ekledi.

 

Burhan Hakan KANAT kimdir?

1981 yılında Malatya’da doğdu. 2005 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup, Aynı yıl mecburi hizmet kapsamında Bitlis 70.Yıl Cumhuriyet 2 Nolu Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekimlik ve Bitlis İl Sağlık Müdür Yardımcılığı yaptı. Daha sonra 2006-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimimi tamamladı. Ardından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi genel cerrahi kliniğine atandı. 2013 yılında  Türk Cerrahi Derneğinin yeterlilik sınavlarında başarılı olup “Türk Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazandı. 2014 yılında Karaciğer Nakli Derneği Bursunu kazanarak İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Merkezinde hepatobiliyer cerrahi  eğitimi aldı. 2015 yılında meme ve endokrin cerrahisi eğitimimi tamamladı. 

2017 yılında yayın ve sözlü aşamalarından geçerek (Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı) genel cerrahi doçenti oldu. 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalına doçent olarak atandı ve bu kadroda Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde görev yaptı. 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nda görev aldı ve bu kapsamda ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirildi. 

Yurt içi ve yurt dışı önemli derneklerde üyelikleri ve görevleri mevcut. 2017 yılı Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresinde en iyi sözel bildiri kategorisinde ikinciliğe layık görüldü.

Kitap bölümleri dâhil yüze yakın yurtiçi ve yurt dışı bilimsel çalışmaları mevcut. Ülkemizde tıbbi yayın alanında en önemli kuruluşlardan olan “Türkiye Klinikleri” tarafından genel cerrahi alanında “Pilonidal Sinüs Özel Sayısı”  ile “Paratiroid Hastalıkları ve Cerrahisi Özel Sayısı" dergilerine editör olarak seçildi. 

2020 yılı Ekim ayı itibariyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeliğinden ayrılarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na doçent olarak atandı. İleri seviye İngilizce bilen KANAT, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum