Reklam
Reklam

BAŞKAN ATAŞ'TAN  DİYARBAKIR – KKTC  UÇAK SEFERLERİNE DESTEK

KKTC Elazığlılar Derneği Başkanı  Yunus Ataş, 18 Ocak’ 2022’de  başlayacak olan Diyarbakır-KKTC uçak seferlerinin özellikle öğrenci ve aileline büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.

BAŞKAN ATAŞ'TAN  DİYARBAKIR – KKTC  UÇAK SEFERLERİNE DESTEK
Editör: Haberin Saati
14 Ocak 2022 - 20:19

Pandemi nedeni ile durdurulan Diyarbakır – Lefkoşa (Kıbrıs) uçuşları Ocak ayında yeniden başlatılıyor.

Konuyla ilgili Haberinsaati haber merkezine açıklamalarda bulunan KKTC Elazığlılar Derneği Başkanı  Yunus Ataş,’’ Elazığ ile Kıbrıs arasındaki iletişimi, Kültürel Faaliyetlerimizi güçlendirmek Adına  Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki öğrenci kardeşlerimizin Aileleri’nin daha ekonomik ve kısa Sürede Kıbrıs’a gelip gitmek bağlamında ailelerin Pandemiyle oluşan zorlu Ekonomi şartlarında daha Rahat gelip gitmek konusunda bu hattı destekliyoruz.’’dedi.

Başkan Ataş,Elazığ’dan KKTC’ye gelmek için ya İstanbul yada Ankara üzerinden saatlerce bekleyerek ulaşabiliyorlardı.18 Ocakta tekrar başlayacak Diyarbakır – Lefkoşa uçuşlarıyla daha hızlı ve rahat bir yolculuk yapmış olacaklar.
Pandemi döneminde Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları Diyarbakır’dan yaptıkları yurtdışı uçuşlarını durdurdu. Pegasus Hava Yolları 18 Ocak 2022’de Kıbrıs’a ilk uçuş gerçekleştirilecek. Uçuşlar haftanın 3 günü düzenli olarak yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum