Reklam
Reklam

Avrupa'da Eğitimci ve yazarlar bir çatı altında toplandı

Almanya’nın Krefeld şehrinde görev yapan Psikolojik Danışman ve Yazar Kübra Hülya Arıcı Sorrentino’nun başkanlığını yaptığı Uluslararası Eğitim ve Yazarlar Merkezi,çok kısa sürede eğitimci ve yazarları tek çatı altında toplamayı başardı.

Avrupa'da Eğitimci ve yazarlar bir çatı altında toplandı
Editör: Haberin Saati
16 Mayıs 2022 - 22:12 - Güncelleme: 17 Mayıs 2022 - 10:28

Avrupa da yaşayan eğitimci ve yazarları bir çatı altında toplayan Uluslararası Eğitim ve Yazarlar Merkezi,özellikle Eğitimciler ve yazarların sorunlarını çözme noktasında oldukça etkili oluyor.

Konuyla ilgili Kurucu Genel Başkan Psikolojik Danışman ve Yazar Kübra Hülya Arıcı Sorrentino yaptığı açıklamada,’’ Uluslararası Eğitim ve Yazarlar Merkezi, Genelbaşkan yardımcısı ve Koordinatör İlhan Yuyucu ile birlikte 2020 yılında kuruldu. Kuruculukta bizimle birlikte ön ayak olan, şuan Sosyal Hizmetler Başkanımız Zeynep Semiz, ve bir önceki Eğitim Başkanımız Sevgi Zenginol da vardılar.

Gayemiz Eğitim ve Yazarlar Merkezine uygun olarak kendi fuarlarımız yapmak ,kütüphaneler açmak olarak belirledik.

Faaliyetlerimiz arasında Türkiye'de Van'da ve Kahramanmaraş'ta kütüphane açtık içine   Kitap temininde bulunduk.

Ayrıca bayramlarda ve önemli günlerde yetim çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdik.
Bunun dışında yüz elli   çocuğu ceket ve  pantolon gibi kışlık kıyafet desteği sunduk.
Eğitimi bazında online seminerlerimiz ile kitap okuma halkamız var. Mesela yazarın Kitabını bir başkası okuyor,yazar  kitabının açıklamasını  yapıyor, Örneğin şuanda benim ‘’Yüz yüzlü İnsan’’ kitabımı bitirdik ‘’Hayır’’ kitabım ile devam ediyoruz.

Bayanlara yönelik fıkıh derslerimiz ile her  Pazartesi günü yani eğitim alanında her türlü hizmeti sunmaya çalışıyoruz aile içi iletişimle alakalı seminerlerimiz var.

Merkezimizin ilk gayesi  yazarlarımızı bilhassa Avrupa'daki yazarlarımızı  bir araya getirmek.
Merkezimizin Türkiye'de İstanbul,Kayseri ve Hatay'da temsilciliklerimiz bulunuyor.Hedefimiz yaygın bir şekilde çalışarak bir çok kişiye ulaşmak.

Uluslararası Eğitim ve Yazarlar Merkezi olarak 27.28.29 Mayıs tarihinde,Ben Kübra Hülya Arıcı Sorrentino,İlhan Yuyucu,İlhan Kılıç ve Burhanettin Uysal  imza günüyle kitapseverlerle bulaşacağız.Ayrıca Tüm kitap severleri  Morsestr. 09 50769 Köln – Fühlingen’e bekliyoruz’’dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum