SON DAKİKA
Örnek Resim
Örnek Resim

YENİDEN REFAH PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI BELLİ OLDU

Bu haber 26 Ocak 2019 - 18:45 'de eklendi ve 2.186 views kez görüntülendi.

YENİDEN Refah partisi Elazığ İl Başkanlığına atanan Fikret Uymaz ilk basın toplantısını düzenleyerek  partinin hedeflerini anlattı.

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Uymaz, hedeflerinin TÜM İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇIN MADDEN VA MANEN KALKIMIŞ yeniden  BÜYÜK TÜRKİYE ve  yeni BİR  DÜNYA olduğunu anlattı.

Kanuşmasında Genel başkan Dr. Fatih ERBAKANA da teşekkür eden Uymaz;    “İKİNCİ KIRK YIL’ın stardınınverilmesi itibariyle partimizin kurulması ile birlikte tüm Türkiye’de inançlı ve ehil kadrolar tarafından teşkilatlanılmaya başlanmış olunup, Milli Görüş’ün Hünkâr Mahfili Elazığımız’da bu görevi yerine getirme sorumluluğu 18 Ocak 2019 Cuma günü itibariyle saygıdeğer Genel Başkanımız Dr. Fatih ERBAKAN tarafından zâtıma emanet edilerek, YENİDEN REFAH PARTİSİ ELAZIĞ KURUCU İL BAŞKANLIĞI vazifesine tayin edilmiş bulunuyorum

   Şahsıma bu ulvi görevi teslim ederek Hakk’a, halka ve davama hizmet etmem için imkan sağladığından dolayı başta Genel Başkanım Dr. Fatih ERBAKAN Beyefendi’ye, parti genel başkan yardımcılarına ve göreve geldiğim ilk andan itibaren destek olup en içten başarı temennilerini sunan değerli dava kardeşlerime, sivil toplum kuruluşlarına ve kadirşinas hemşerilerime en kalbi şükranlarımı bir borç bilirim”. Dedi

Milli Görüşün 1. 40  yılında yapılan hizmeleri de anlatan UYMAZ, ‘’YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR’’ düsturuyla devletimiz ve milletimizin ümitsizliğe düşmemesi gerektiğini belirtiyor, REFAH’ınVAKTİ’nin geldiğini böylelikle bir kez daha haykırıyoruz.

   Ülkemiz ve bütün insanlığın kurtuluş reçetesi olan Yeniden Refah Partimiz, milletimiz tarafından yüzyıllardır özümsenmiş bulunan Millî Görüş zihniyetini ve “Önce Ahlak ve Maneviyat” prensibinin her alanda hâkim kılınmasını temel alır. Kaba kuvveti değil, hak ve adaleti üstün tutar. Bütün insanlığa ve mahlukata şefkatle muameleyi esas alır. Güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu bir Türkiye ve dünya için mücadele eder.

  Yeniden Refah Partisi; Her türlü zulmü ve haksızlığı ortadan kaldırmayı, iyinin, güzelin, faydalının, adaletin, doğrunun hâkim olmasını temin edici faaliyetlerde bulunmayı, milli ve manevi değerlere bağlı, ahlaklı ve faziletli bir toplum inşa etmeyi, bireylerin her alanda temel hak ve hukuklarının korunmasını siyasi anlayışının temel referansı olarak kabul eder.

   Öncelikle milletimize olmak üzere, tüm insanlığa adalet, refah, huzur ve barış, insan hakları, izzet ve onur sağlamak için çalışır. Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini daima ön planda tutar, ülkemizin her bakımdan üstün ve saygı duyulan bir konuma ulaştırmak için çalışır”. Dedi

   “Millet iradesinin üzerinde hiçbir beşerî güç yoktur” ilkesi ile hareket eder. Hukuku üstün tutan bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan “kuvvetler ayrımı” ilkesini benimser. Bütün insanlara din, dil, ırk ayrımı gözetmeden adil davranır, başta milletimiz olmak üzere, bütün insanlığın maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarılması için çalışır. Yeniden Refah Partimizin ana hedefi; milletimizin manevi ve maddi alanlarda kalkınmasını gerçekleştirerek, huzur ve refaha ulaşmasını sağlamaktır. Bununla birlikte, ülkemizin öncülüğünde, tüm insanlığın kurtuluşu için ilmi, iktisadi, siyasi ve ahlaki alanlarda gerekli adımların atılması… gibi konulara da değinen uymaz Partilerinin  Hak anlayışını da şöyle özetledi:

Partimizin hak anlayışına göre hak dört sebepten doğar;

1) Yaşamın korunması (yaşama, insanlık onurunun korunması, bireysel özgürlük), aklın korunması (ruhsal ve manevi varlığının korunması ve sürdürülmesi), malın korunması (maddi varlığın korunması, mülk edinme), neslin korunması ve inancın korunmasını (inanma, inandığı gibi yaşama, düşünce ve düşünceyi ifade etme özgürlüğü, inancı ve düşüncesi doğrultusunda örgütlenme) kapsayan doğuştan gelen haklar, 

2) Emek karşılığı doğan haklar, 

3) Adalet gereği doğan haklar 

4) Karşılıklı rıza ile yapılan sözleşmelerden doğan haklar. Partimiz bu belirtilen hak sebepleri dışında kuvvetin, imtiyazın ve menfaatin hak sebebi sayılmasına kesin olarak karşıdır.

Son olarak da “çıkmış olduğumuz bu yolda yardımı evvela ve bizzat Cenâb-ı Hakk’tan talep ediyor, milletimiz adına atacağımız her adımda milletimizin bize güç ve heyecan veren desteklerini her an için yanımızda hissetmeyi temenni ediyorum.

Bu vesile ile bir kez daha Genel Başkanımıza ve tüm dava kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyor bu yeni sürecin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Diyerek Konuşmasının   tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.