SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

KARATAŞ VE ÇELİK’TEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Bu haber 17 Eylül 2017 - 0:28 'de eklendi ve 43 views kez görüntülendi.

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkan  Karahan Çelik basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında ilk olarak konuşan Elazığspor Kulüp 2. Başkanı  Karahan Çelik, AK Partiden ihraç sebebiyle bu toplantıyı yapma gereksinimi duyduklarını belirterek, Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumlardan kendilerinin sorumlu tutulduğunu ve bundan dolayı AK Partiden ihraç edildiğini söyledi.

İŞTE O BASIN TOPLANTISI :

Elazığspor, Elazığ’ın En Büyük STK’sıdır”

 “14 Eylül 2017 tarihinde bir yerel TV’de  Ak Partiden ihraç edildiğimiz yönünde çıkan haberin ardından açıklama yapma zorunluluğu doğdu. Bu açıklamayı yapmak için bir araya geldik. Bu süreçle alakalı halkımızı, vatandaşlarımızı ve taraftarlarımızı doğru bilgilendirme adına sürecin gelişimini neden kaynaklandığını kamuoyuyla paylaşacağız. Ancak sözlerimin başında şunu çok net belirtmeliyim ki, Elazığspor Elazığ’ın en büyük STK’sıdır. Siyaset üstü bir kurumdur. Taraftarlarımız ve Elazığspor’umuza gönül veren herkesin farklı farklı siyasi düşünceleri olabilir. Burada özenle Elazığspor’u siyasete alet etmemeye çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla burada söylenecek her türlü sözün farklı yerlere çekilerek siyasete malzeme edilmemesini istirham ediyorum”

“Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz Önderliğinde Elazığspor’a Sahip Çıktık”

 “25 Mayıs 2016’dan beri Elazığspor’da resmi olarak görev yapıyoruz. Tabi 2016 Mayıs ayından öncede Elazığspor için çok şeyler yaptık. Elazığspor o günlerde tarihinin en kötü günlerini yaşıyordu. Belki o güne kadar hiçbir zaman olmadığı kadar bir borcun altına batmış bir Elazığspor vardı ve kapanmanın eşiğindeydi. Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın önderliğinde Elazığspor’a sahip çıktık ve her türlü riski göze alarak bu kulübü yaşatma adına her şeyi yaptık. 100 Milyon TL ‘lik bir borç ile karşı karşıyaydık. Sezon maliyetleriyle birlikte bu rakam 120 Milyon TL’yi buluyordu. Tabi bu şehir için 120 Milyon TL çok önemli bir meblağ. Ama Elazığspor bu şehir için bu meblağdan daha çok önemli bir değer. Elazığspor için buna değerdi. Bizde elimizden geleni yaparak bu borcu 1 yıl da yüzde 80 azaltarak Elazığspor’un yaşatabileceği bir tabloyu ortaya koyduk”

 “Tüm Olumsuzluklara Rağmen Takımımız Onuruyla Mücadele Etti”

 “O dönem Elazığspor özellikle FIFA dosyalarından dolayı çok ciddi cezalarla karşı karşıya kaldı. -12 puan cezası aldık. Tabii ki çok daha ciddi cezalarda alabilirdik. Yine yönetimimizin yoğun çabaları sonucu dünya tarihinde ilk olarak verilen bir cezanın geri alınması söz konusu oldu. Silinen 6 puanımızı geri aldık. Transfer yasağımız vardı, buna rağmen takımımız onuruyla mücadele etti. Ligi 41 puanla tamamladık. Elazığspor küme düşer, kapanır denildiği halde biz neredeyse play-off’u zorlayacak hale geldik”

“Toplantının Amacı Destek ve Birlik Beraberliğin Sağlanmasıydı”

“Tabi sezon bitti. Borçlar azaldı. Ama herkesin desteği ve kamuoyunda oluşacak birlik ve beraberlikle bu sene şampiyonluğa oynamak için her kesimden destek bekledik.  Bunun sonucunda da hatırlayacağınız gibi yine Mayıs ayında İl Milletvekillerimiz, Ak Parti İl Başkanımız, dönemin Elazığ Valisi Sayın Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanımız, Kulüp Başkanımız ve Kulüp Yöneticimizle beraber bir toplantı yaptık. Bu toplantının amacı Elazığspor’a destek istemek ve kamuoyunda birlik beraberlik vurgusu yaparak Elazığspor’u Süper Lige taşımaktı. Bu toplantıda konuşulanlar aslında bizim amaçladığımız desteğin dışında farklı konuşmalardı. Bu toplantıda ilimiz Milletvekili Metin Bulut’un Elazığspor’a verilen desteklerin kesilmesi yönündeydi. Hatta sonucu nereye giderse gitsin, kapatılma dahi olsa siyaseten Elazığspor’dan uzak durulması ve Belediyenin desteklerinin kesilmesi yönünde beyanatları vardı. Bunlarda zaten özellikle sosyal medyada geniş yer tuttu. AK Partinin bir mensubu olduğumuz için bu konuyu kesinlikle hiçbir medya organında dile getirmedik. Partimizin zarar görmesinden endişe ettik. Bu sürecin sonunda her ne kadar siz değerli basın mensuplarının 4-5 günlük süre boyunca bizlere ulaşma ve konuyla ilgili bilgi edinme taleplerini biz bu kaygılardan dolayı cevapsız bıraksak ta, bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı konu bir şekilde kamuoyuna sızdırıldı”

   “Kol Kırılır Yen İçinde Kalır”

“İl Milletvekili sarf ettiği sözler yüzünden çok ciddi bir şekilde sosyal medyada ve Elazığ kamuoyunda halk tarafından tepkiyle karşılaştı. Bu tepkiler bir kısım kişiler tarafından hakarete yönelik oldu.  Ama biz bu süreçte her ne kadar taraftarımızı ve halkımızı sükûnete davet etsek te ilgili siyasetçi ve siyasetçiler tarafından bu konu maalesef bizlere mal edildi. Bizim o dönemde Sedat Başkanla sosyal medyada paylaştığımız ve taraftarı sükûnete davet ettiğimiz paylaşımlarımız ortadadır. Fakat hem siyasetin hem de Elazığspor’un yöneticisi olmamız münasebetiyle bu konu bizlere mal edildi. İl Milletvekili Metin Bulut tarafından ihraç talebiyle partimize şikâyet edildik. Bu süreç yaklaşık 2,-2,5 aydır devam ediyor. Bu konuda yine partimize hiçbir zarar gelmemesi için temkinli davrandık. Hiçbir şekilde gündeme getirmedik. Belki de asla gündeme getirmeyecektik. Çünkü biz bir parti mensubuyuz. Kol kırılır yen içinde kalır. Partimiz bir şeyi uygun görmüşse bizde bunu olgunlukla karşılarız. Hiçbir şekilde partimize zarar vermeyiz”

“İhraç Kararı Halen Bize Tebliğ Edilmedi”

“İki gün önce yaşanan gelişme gerçekten parti disiplinine uymayan bir gelişmedir. Hakkımızda verilen ihraç kararı daha bize tebliğ edilmeden basın organlarına tebliğ edilmiştir. Bu hiçbir şekilde AK Parti disiplinine yakışmamaktadır. Eğer bu haberler basında yer almasaydı sadece bize tebliğ edilseydi belki bu konuşma hiçbir şekilde olmayacaktı. Fakat şunu belirteyim ki, halen daha o karar bizlere tebliğ edilmedi. Biz kararın alındığını şifahi olarak 1 hafta 10 gün önce biliyorduk ve bunu da olgunlukla karşıladık. Ama burada yapılmak istenen küçük ve basit siyasi oyunlardan ibarettir. Biz bunların hiçbir zaman içerisinde olmadık. Partimize, Elazığ’ımıza, Belediyemize ve Elazığspor’umuza zarar verecek hiçbir eylem içerisinde olmadık ve olmayacağız. Burası asla siyaset yapılacak bir yer değil ama bugün kü konjonktür belki birkaç cümle kullanmamızı gerektiriyor”dedi.

“Cumhurbaşkanımızın Emrinde Olmaya Devam Edeceğiz”

“Biz içerisinde veya dışarısında olalım, 2002 yılından beri partimizi destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu olayın kamuoyunda AK Partiye mal edilmesi ve AK Partiye zarar verilmesi için fırsatçılar tarafından kullanılmasına da asla müsaade etmeyeceğiz. Partimiz bizim partimizdir. Cumhurbaşkanı bizim Cumhurbaşkanımızdır. Onun davası bizim davamızdır. Biz o davada nefesimiz yettiği kadar yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın emrinde olmaya devam edeceğiz. Biz bu görevden dolayı kendimizi insanlara tanıtmadık. Elazığlı hemşerilerimiz bizi bu görevimizden dolayı tanımadı. Hem Sedat beyin hem de benim ailemi herkes bilir ve tanır. Bu konudaki dik duruşumuzu ve düşüncemizi de herkes bilir. Allah’a şükür şuanda çizgimize, ailemize, şerefimize ve onurumuza leke sürecek hiçbir harekette bulunmadık. Ben tekraren şunu söylüyorum; bu gelişmeler birkaç yerel siyasetçinin siyasi küçük hesaplaşmaları ve oyunlarından ibarettir. Şuanda bizim için asıl olan bu süreç değildir. Bizim hiçbir zaman böyle küçük hesaplarımız olmadı. Bu anlamda da bir beklentimiz olmadı. Biz doğru bildiğimiz yoldan asla vazgeçmeyeceğiz. Doğruları yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bu küçük siyasi hesaplara alet olmayacağız. Bu saatten sonra Elazığspor kulübü çatısı altında asla ve asla siyasi hesaplar dönmesine izin vermeyeceğiz”       

“Küçük Siyasi Oyunlara Kurban Ediliyoruz”

“Biz zorunlu haller dışında bu kulübün çatısı altına siyasi söylemleri sokmamaya çalıştık. Burada yine zorunlu olmadan bir siyasi yorum yapmayacağım. Doğrunun arkasında olacağız. Biz denetlenmeye her zaman açığız. Eğer burada bizi denetlemek için gelen kim olursa olsun ister bir Milletvekili, ister bir kamu görevlisi kim olursa olsun her zaman herkese hesaplarımız açıktır. Bunu da gönül rahatlığıyla verebiliriz. Belki de bu yüzden bu tür küçük siyasi oyunlara kurban ediliyoruz. Bizim siyasi beklentilerimiz yada çıkarlarımız söz konusu değildir. Biz Elazığspor’a hizmet için buraya geldik. Elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

  “Bizler Milliyetçi Muhafazakâr Ailelerin Çocuklarıyız”

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ise Milletvekili Metin Bulut’a sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlardan dolayı kendilerinin sorumlu tutulduğunu ve bundan dolayı ihraç edildiklerini belirtti.

Şahsının ve Karahan Çelik’in milliyetçi ve muhafazakar bir ailenin çocukları dikkat çeken Karataş,

“Bizler milliyetçi muhafazakâr ailelerin çocuklarıyız. İhraç ile ilgili olarak AK Parti İl Başkanı tarafından daha önce savunma vermemiz söylenmişti. Milletvekili Metin Bulut’a sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlardan dolayı şahsım ve 2. Başkanımız Karahan Çelik sorumlu tutuldu. Disiplin kuruluda yalan ve yanlış beyanatlarla ihraç kararını almıştır. Bu karar şahsi bir karardır. Bu karar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Partinin vizyonunu ve misyonunu yansıtmamaktadır. İçinde bulunduğumuz makamlar şerefimize şeref katmamıştır. Bizim tek hedefimiz Elazığ halkının en büyük sevdası olan Elazığspor’umuzu  yaşatmak adına verdiğimiz mücadeledir. Burası bacasız bir fabrikadır. Bizim tek amacımız şehre mutluluk ve huzur veren bu güzel kulübün yaşatılmasıdır. Bu konuda da yapılması gerekenleri yaptığımıza inanıyoruz. Fedakarlıklarımız ortadadır. Biz üzerimize düşeni yaptık. Biz varımızı verdik. Varını veren utanmaz. Bundan sonrada yönetim kurulumuzda ki birkaç arkadaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Elazığspor siyaset üstü bir kurumdur. Bu şehrin en büyük gururudur. Bunu yaşatmak içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Doğru bildiğimiz bir şeyden asla taviz vermeyeceğiz. Allah yardımcımız olsun. Rabbi bizleri bu şehre karşı utandırmasın. Başımız dik, Alnımız ak. İhraç sebebimiz bellidir. Bu konuda da farklı bir yorum yapılmaması adına da buradan ihraç gerekçemizi söyledik. Takdir kamuoyunundur” dedi.

Elazığspor’un yeni bir yönetim anlayışıyla daha iyi yerlere gelmesi adına daha önce istifa ettiklerini hatırlatan Kulüp Başkanı  Sedat Karataş, fakat bu kararlarının farklı yöne çekildiğini söyledi.

 

“Tek Mücadelemiz, Şehrin Markasını Yaşatmaktır”

Üç beş çapulcunun sosyal medyada “Elazığspor sahipsiz kalmaz. Biz varız” söylemlerinin sadece Elazığspor’u sosyal medyadan sahiplen olduğunun kaydeden Karataş, “Elazığspor’un daha iyi yerlere taşıma adına, yeni bir yönetim oluşması adına daha önce istifa kararı almıştık. Malum toplantıdan sonra böyle bir sıkıntı olmuştu. Yeni bir yönetim oluşursa Elazığspor’a daha iyi hizmetler edilebilir düşüncesi bizi bu karara yönlendirmişti. Bu kararımızda da gayet samimiydik. Elazığspor’u sosyal medya üzerinden sahiplenmek olmaz. Biz o dönem açıkça herkesi Elazığspor’a yönetim oluşturulması için  davet ettik. Maalesef, üç beş çapulcunun sosyal medyada “Elazığspor sahipsiz kalmaz. Biz varız” söylemlerinden başka hiçbir şey ortaya çıkmadı. Bütün basın mensubu arkadaşlarımız buradalar. Kongrenin gerçekleştirildiği gün saat 15:00’a kadar kongre salonuna gelen ve adayım diyen bir Başkan adayı var mıydı? Biz bu söylemlerimizde gayet samimiydik. Fakat hiç kimse aday olmadığı için tekraren Belediye Başkanımızı aradık. Sayın Başkanımıza maalesef hiçbir aday çıkmadı dedik. Sayın Başkanımızda bizlere aynen şu sözleri kullandı. “Madem hiç kimse aday olmadı, biz Elazığspor’u kurda kuşa yem ettirmeyiz” dedi. Aksini iddia eden varsa, bu kulübe ve bu şehre ihanet ediyordur.   Yine söylüyoruz. Biz bu kulübü daha iyi yönetiriz diyen biri varsa yarın sabah itibariyle görevi bırakmaya hazırız. Bizim Elazığspor Kulübü Başkanlığı yapıp ta bir koltukta oturma gibi bir sevdamız olmadı. Tek mücadelemiz var. Buda bu şehrin markasını yaşatmaktır” ifadelerini kullandı.

 

Parti Disiplinine Aykırı Hareket Edecek Hiçbir Söylemde Bulunmadık”

Gerçekleştirilen toplantıda söylenenlerin açık ve net olduğunu ve aksini iddia edenlerin şerefi ve namusu üzerine yemin etmeye davet eden altını çizen Sedat Karataş, “Gerçekleştirdiğimiz toplantıda söylenenler açık ve netti. Bu konuda fazla yorum yapmaya gerek yok. Konuşulanların aksini iddia edenler her kimse namusu ve şerefi üzerine yemin edebilir. Biz söyleyeceklerimizi söyledik. Kamuoyu kime inanmak istiyorsa inanabilir. Takdir değerli kamuoyunundur. Fakat bu söylenenler bir kişiyi bağlar. Yapılan açıklamalar, o dönem Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumların önünün kesilmesi için yapılmıştır. Bizlerde partimizin zarar görmemesi adına aksi hiçbir adım atmadık. Alınan bu ihraç kararının uygulanması konusunda bizler sadece bir gün sonra yönetim kurulumuzu toplayarak alınan bu kararı yönetim kurulumuza tevdi ettik. Elazığspor ne Sedat Karataş’ın nede Karahan Çelik’in şahsi malı değildir. Elazığspor ile ilgili alınacak bir karar varsa buna Elazığspor kongre üyeleri ve tüm Elazığ halkı mutlaka müdahil olmalıdır. Bu süreç içerisinde biz kesinlikle parti disiplinine aykırı hareket edecek hiçbir söylemde bulunmadık. Bunun ispatı ya da kanıtı varsa biz beledini ödedik ve ödemeye de hazırız. Maalesef süreç bu noktalara gelmiştir. Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumlar asla tasvip etmediğimiz bir durumdur. Bu hiçbir Elazığlıya yakışmaz. Fakat bunları bizim yaptırmadığımızı söylememize rağmen bu konu üzerinde ısrarla disiplin kuruluna ihraç talebiyle gidilmesi de küçük siyasi hesapların bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda ki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

“İl Başkanlığını Tebrik Ediyorum”

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş, ihraç kararının kendilerine tebliğ edilmeden Elazığ’da yayın yapan bir medya kuruluşuna servis edilmesinden dolayı İl Başkanlığını tebrik ettiğini belirtti.

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş son olarak ihraç kararının, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a Türkiye’nin en başarılı  Belediye Başkanları ödülünün verilmesinin hemen sonrasında ve 14 Eylül Perşembe günü Elazığ’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Elazığspor’a isim sponsoru bulunması için gittikleri gün açıklanmasını manidar bulduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig